Początki kariery Alicji Majewskiej jako piosenkarki sięgają jeszcze lat 60. To właśnie wtedy - w 1968 roku - zadebiutowała ona na IV Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Po tym wydarzeniu rozpoczęła się jej fala sukcesów: w czasach PRL-u artystka założyła własny zespół, występowała w teatrach i na festiwalach, a także została odznaczona wieloma wyróżnieniami, nagrodami i medalami.

Jak na tak utalentowaną gwiazdę, Majewska na starość musi mierzyć się niemal z biedą. Jakiś czas temu artystka przyznała, że jej emerytura wynosi... nieco ponad tysiąc złotych. Nawet ostatnia waloryzacja świadczeń nie podniosła znacząco tej kwoty.

Pomimo tego, artystka zdecydowała się wyjechać na urlop w jedno z najdroższych miejsc w Polsce. Gdzie pojechała i z jakimi kosztami musi się mierzyć?

Zatrważające szczegóły wakacji nad polskim morzem

Plaże Morza Bałtyckiego to bez wątpienia jedno z najchętniej wybieranych przez Polaków miejsc na urlop. Wraz z początkiem każdych wakacji rodacy tłumnie wyjeżdżają na północ, by tam cieszyć się słońcem i morskimi falami. Wśród nich znalazła się również Alicja Majewska, która - jak przyznała - co roku spędza wakacje dokładnie tak samo.

"Muszę przyznać, że moje wakacje zazwyczaj wyglądają tak samo. Jadę nad polskie morze w okolice Pogorzelicy. Tam mam spokój i swoją cichą stałą przystań. Chodzę po okolicy, spaceruję po plaży i na takim odludziu jest mi najlepiej. To jest dla mnie najlepszy odpoczynek" - wyznała artystka.

Co ciekawe, takie wakacje wcale nie wydają się tak relaksujące, kiedy spojrzy się na ich kosztorys... Jeśli zsumować koszty noclegów, posiłków i dojazdu, a także drobnych przyjemności, to można przekonać się, że dla jednej osoby dwutygodniowy pobyt nad morzem może być wydatkiem rzędu... nawet 3 tysięcy złotych!

Taka kwota nie odstraszyła jednak Majewskiej, która pomimo swojego wieku wciąż pozostaje aktywna zawodowo, i dzięki swoim oszczędnościom może pozwolić sobie na zasłużony wypoczynek.

Zobacz także: Poruszające słowa Pawła Wawrzeckiego dotyczące jego niepełnosprawnej córki. Internauci są zdumieni tym wyznaniem

Może cię zainteresować: Znany piłkarz Lukas Podolski zasiądzie w fotelu jurora w programie typu talent show. Gdzie będziemy mogli go zobaczyć

Pisaliśmy również o: Spektakularna przemiana Mandaryny. Internauci są pod wrażeniem. Gwiazda zmieniła tylko jeden element wyglądu, a efekt jest piorunujący