Przy okazji publikacji biografii Leszka Millera, "Miller. Twardy romantyk", na jaw wyszło mnóstwo interesujących szczegółów z życia słynnego polityka. Wielbiciele byłego premiera mogli dowiedzieć się m.in o tym, jak wyglądało jego dzieciństwo i relacje z rodzicami.

W książce została opisana również poruszająca relacja polityka z... jego wnuczką. Niewielu jego fanów miało pojęcie o tym, jak wyglądało jego życie rodzinne. Jakie szczegóły z życia byłego premiera zdradziła Monika Miller?

Miller był ojcem więcej niż raz

Polityk doczekał się tylko jednego potomka - Leszka Juniora. Lata później na świat przyszła jego wnuczka, Monika, dla której szybko stał się niemal drugim ojcem. Teraz młoda kobieta postanowiła podzielić się ze światem tym, jak w dzieciństwie wyglądała jej relacja z dziadkiem. Te wspomnienia wzruszają!

"Dziadkowie byli tak naprawdę moimi rodzicami, a po stracie taty są nimi jeszcze bardziej. Zanim mój dziadek został premierem, spędzaliśmy razem mnóstwo czasu, często chodziliśmy do zoo. Kiedy pełnił obowiązki szefa rządu, z oczywistych względów nie miał dla mnie tyle czasu, co wcześniej. Jednak gdy tylko mógł, poświęcał mi każdą wolną chwilę" - opowiada Monika.

Wnuczka polityka wspomina, że początkowo nie miała pojęcia o tym, jak ważną funkcję w kraju pełni jej dziadek - dla niej była to praca jak każda inna. Ze smutkiem patrzyła wtedy na zapracowanego i niewyspanego Leszka.

Pomimo tego, Monika naprawdę ciepło wspomina swoje dzieciństwo. Ma przed oczami oglądanie z dziadkiem "Gwiezdnych wojen", wycieczki na Mazury, łowienie ryb, spacery po lesie. Były premier odegrał niezwykle ważną rolę w życiu małej dziewczynki i nierzadko zastępował jej rodziców.

"Podziwiam dziadka za to, że jest silny, energiczny, że ma werwę, lubi podróżować, rozmawiać z ludźmi. I że jest konsekwentny – zawsze wie, co powiedzieć w telewizji, potrafi się opanować. Podziwiam go także za to, że czyta bardzo dużo książek. Ma ich mnóstwo. I wszystko pamięta" - stwierdziła Monika, udzielając wywiadu do książki "Miller. Twardy romantyk".

Teraz, niemal trzy lata po śmierci własnego ojca, Monika jest jeszcze bardziej wdzięczna swoim dziadkom za to, co dla niej robią, i że cały czas są przy niej.

Zobacz także: Mąż Małgorzaty Kożuchowskiej spotykał się z inną znaną gwiazdą. Kto to taki? Fani nie mieli o tym pojęcia?

Może cię zainteresować: Dorota Szelągowska złożyła życzenia synowi Natalii Kukulskiej. Internautów mocno poruszyły jej słowa

Pisaliśmy również o: Wymowny komentarz pod zdjęciem Anny Lewandowskiej. Robertowi może się to nie spodobać