Jak podaje portal o2, w jednym z przedszkoli w Gdyni doszło do bardzo kontrowersyjnej sytuacji. Wszystko wyszło na jaw, kiedy jeden z przedszkolaków opowiedział rodzicom o tym, co działo się na katechezie.

Taka zabawa nie powinna mieć miejsca!

Jak podaje portal o2 chłopiec, który wyjawił prawdę na temat lekcji religii sam nie uczęszcza na katechezę, jednak dzieci rozmawiały między sobą o tym, co robiły na zajęciach. Maluch wyznał swoim rodzicom, że jego koledzy bawili się w ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa.

Co więcej, przedszkolak wyznał rodzicom, że podczas „zabawy” dzieci odtwarzały scenę przybijania gwoździami dłoni oraz stóp, po to, aby odczuć cierpienie. Podobno pomysłodawcą był jeden z przedszkolaków.

Czy religia faktycznie zagraża dzieciom?

Głos na temat sprawy zabrała inicjatywa „Świecka Szkoła”, której członkowie od wielu lat chcą, aby lekcje religii zniknęły ze szkół, bowiem są według nich zagrożeniem dla dobra dzieci.

- Dostaję wiele sygnałów od rodziców, że przedszkolaki boją się lekcji religii, wychodzą z nich z płaczem, pytają rodziców: Co to jest grzech? Dlaczego jestem istotą grzeszną? Dlaczego jakiś pan musiał umrzeć za moje grzechy na krzyżu? To jest krzywda na umyśle dziecka – wyznał koordynator „Świeckiej Szkoły” – Piotr Pawłowski podczas rozmowy z dziennikarzami „Gazety Wyborczej”.

Dyrektorka gdyńskiego przedszkola zaznaczyła, że nie wpłynęła do niej żadna informacja o takiej zabawie. Dodała także, że w przedszkolu katechezy odbywają się dwa razy w tygodniu przez nie więcej niż 30 minut każdorazowo.

Jak informował portal "Życie Polska": TEGOROCZNA ZIMA MOŻE PRZYSPORZYĆ NAM WIELU PROBLEMÓW Z PRĄDEM! RZĄDOWE CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA RADZI JAK PRZETRWAĆ EWENTUALNE AWARIE

Przypomnij sobie: DOROTA RABCZEWSKA OTRZYMAŁA PROKURATORSKIE ZARZUTY! DODA TŁUMACZY SWOJĄ SYTUACJĘ NA INSTAGRAMIE. PROKURATURA POSTANOWIŁA WYDAĆ SPECJALNE OŚWIADCZENIE

Portal "Życie Polska" pisał również: BARBARA KURDEJ-SZATAN TRACI CODZIENNIE POTĘŻNE PIENIĄDZE NA INSTAGRAMIE. AKTORKA MIERZY SIĘ Z KONSEKWENCJAMI SWOJEGO WPISU. ZARABIAŁA WIELKIE SUMY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KONTROWERSYJNA SYTUACJA W PROGRAMIE "ROLNIK SZUKA ŻONY"! WIDZOWIE SĄ ZASKOCZENI TAKIM OBROTEM SPRAW