Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Super Biznes, już dziś w Sejmie będą się toczyć rozmowy na temat Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego, który zawarty jest w Polskim Ładzie.

Nowe świadczenie już niebawem wejdzie w życie!

Wypłaty tego świadczenia mają zostać uruchomione z początkiem 2022 roku i będą one wypłacane na drugie oraz kolejne dzieci w rodzinie. Świadczenie otrzymywać będą rodzice dzieci między 12., a 36. miesiącem życia, a łączna kwota świadczenia to maksymalnie 12 tysięcy złotych!

Warto także zaznaczyć, że wypłata świadczenia nie będzie zależna od dochodów, jakie osiągają rodzice dziecka. Zgodnie ze słowami premiera Mateusza Morawieckiego, wychowanie dziecka to ogromna odpowiedzialność i wyzwanie, dlatego młode rodziny potrzebują pomocy od państwa.

- Nowoczesne państwo, państwo opiekuńcze, państwo, które opiera się na dbałości o godność człowieka, musi przede wszystkim dbać o rodziny. Stąd jest ten program, stąd rodzinny kapitał opiekuńczy – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Ile dzieci otrzyma pomoc od rządu?

Według szacunków rządu tylko w 2022 roku nowe świadczenie zostanie przyznane dla 410 tysięcy dzieci w naszym kraju, a aż 110 tysięcy dzieci otrzyma dofinansowanie obejmujące ich pobyt w klubie dziecięcym czy też żłobku.

Co więcej, świadczenie będzie mogło być wypłacane przez okres dwóch lat w kwocie po 500 złotych miesięcznie lub też przez rok w kwocie po 1000 złotych miesięcznie. Decyzja o tym należeć będzie do rodziców dziecka.

Jak informował portal "Życie Polska": ŻONA WIESŁAWA GOŁASA ODWAŻYŁA SIĘ NA SZCZERE WYZNANIE. CO TAKIEGO POWIEDZIAŁA WDOWA PO ZNANYM AKTORZE

Przypomnij sobie: TO BĘDZIE OGROMNA NIESPODZIANKA DLA KRÓLOWEJ ELŻBIETY II. LILIBET JUŻ NIEBAWEM ZAGOŚCI W PAŁACU, A TO WSZYSTKO DZIĘKI KSIĘŻNEJ KATE

Portal "Życie Polska" pisał również: MUSIMY POŻEGNAĆ SIĘ Z LETNIĄ POGODĄ! NIESTETY, W NAJBLIŻSZYCH DNIACH AURA ZA OKNEM NIE BĘDZIE NAS ROZPIESZCZAĆ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: TO MOŻE WYWOŁAĆ MEDIALNE TRZĘSIENIE ZIEMI. CO TAKIEGO UJAWNI FILM O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI MARYLI RODOWICZ