Jak podaje "Super Express", niektórzy Polacy jeszcze do tej pory nie przyzwyczaili się do tego, że w większość niedziel wszystkie sklepy są pozamykane i nie mogą wtedy zrobić niezbędnych zakupów. Wcześniej muszą zastanawiać się, czy zrobić zapasy na weekend w sobotę, czy poczekać do poniedziałku. Czy zbliżająca się niedziela 11 lipca jest handlowa? Znamy odpowiedź na to pytanie.

Według ustalonej odgórnie ustawy w 2021 roku mamy jedynie siedem niedziel handlowych. Które się do nich zaliczają? Ostatnia niedziela stycznia, niedziela przed Wielkanocą, ostatnia niedziela kwietnia, ostatnia niedziela czerwca - to te, które już minęły.

Zamknięte sklepy, zakaz handlu w niedzielę
Zamknięte sklepy, zakaz handlu w niedzielę

A następne? Zakupy w ten dzień tygodnia Polacy będą mogli zrobić dopiero pod koniec sierpnia, a dokładniej w ostatnią niedzielę tego miesiąca. Potem już pod sam koniec roku, czyli w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Z tego wynika, że 11 lipca supermarkety i galerie handlowe będą ZAMKNIĘTE. Zakupy można robić jedynie w lokalnych sklepikach, w których za ladą stanie sam właściciel albo w punktach pocztowych.

Krzyżuje Wam to weekendowe plany?

sklepy / YouTube: Onet News
sklepy / YouTube: Onet News
sklepy / YouTube: Onet News

To również może Cię zainteresować: Maciej Orłoś Przechodził Trudne Chwile? Wzruszające Wyznanie Dziennikarza

Zobacz także: Agnieszka Włodarczyk Urodziła, A Teraz Opowiada O Znaczeniu Imienia, Które Wybrała Dla Syna. Oryginalnie