Jak podaje portal "O2", była mamą przez niespełna 30 minut. Jej dziecko odeszło, a z nią na zawsze zostaną traumatyczne wspomnienia. Tę dramatyczną historię na swoim profilu opisła ginekolog-położnik prowadząca w mediach społecznościowch profil "Położnik bez lukru". Nie zabrakło odniesienia do Kai Godek i kontrowersyjnego wyroku wydanego przez Trybunał Konstytucyjny w zeszłym roku.

Dramat matki

Lekarka postanowiła na swoim profilu w mediach społecznościowych opisać dramatyczną historię kobiety, która w 18. tygodniu ciąży dowiedziała się, że rozwijające się pod jej sercem maleństwo jest skazane na śmierć. Dziecko miało wadę letalną, która sprawiała, że mogło urodzić się martwe lub "w najlepszym wypadku" przeżyć poród i umrzeć niedługo po nim.

"Wspaniałomyślny TK odebrał Jej szansę na zakończenie ciąży" - stwierdziła gorzko prowadząca profil "Położna bez lukru". Kobieta była niezwykle silna. Stwierdziła, że urodzi i pochowa swoje dziecko. Ciąża wiązała się u niej nie tylko z bolesną świadomością, że nie dane jej będzie cieszyć się macierzyństwem, ale także z realnym fizycznym bólem.

Wada płodu uniemożliwiała mu połykanie płynu owodniowego, co doprowadzało do narastania ilości wód płodowych. Skóra brzucha kobiety pękała. Poród odbywał się w szpitalu w innym mieście, gdzie znalazło się miejsce w hospicjum. Akcja porodowa się przeciągała, konieczne było nacięcie krocza, a następnie założenie szwów. Doszło do krwotoku. Potrzebne było przetaczanie krwi. Synek kobiety zmarł zaledwie po 30 minutach.

"Kaju Godek, możesz być z siebie dumna" - stwierdziła położna, odwołując się do działaczki Kai Godek, która jest twarzą walki z aborcją.

Kaja Godek/YouTube @Telewizja Republika
Kaja Godek/YouTube @Telewizja Republika
Kaja Godek/YouTube @Telewizja Republika

Was też poruszyła ta dramatyczna historia?

To też może cię zainteresować: Adam Niedzielski nie ma wątpliwości. To właśnie dla nich Delta stanowi największe zgorzenie. O kim mowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Bronisław Komorowski skomentował powrót Donalda Tuska na polską scenę polityczną. Były prezydent użył niecodziennego porównania

O tym się mówi: Meghan Markle finalnie spotka się z rodziną królewską? Pośrednikiem ma być sam książę Harry. Syn księcia Karola ma odegrać kluczową rolę