Zmarły tragicznie producent filmowy Piotr Woźniak-Starak już niedługo, bo 10 lipca bieżącego roku świętowałby ze swoimi bliskimi swoje 42 urodziny. Ten dzień będzie dobrym momentem na wspólne, rodzinne wspominanie zmarłego producenta filmowego na cmentarzu, przy świeżo postawionym na warszawskich Powązkach mauzoleum.

Ogrome mauzoleum widać jak na dłoni

Otoczenie zabytkowych kwater, wolne pole nagrobne i symboliczny grobowiec Piotra Woźniaka-Staraka, to miejsce, w którym każdy może powspominać zmarłego, pozostawić tam kwiaty, czy zapalony znicz. Jego grób na Mazurach znajduje się w osadzie Flueda, na prywatnej posiadłości rodzinnej zmarłego. O niego właśnie wybuchła afera, gdyż według litery prawa, producent filmowy został tam pochowany nielegalnie, bo poza terenem cmentarza, choć w murowanym grobie.

Na miejscu nowego mauzoleum, stanowiącego symboliczny grób artysty, stał wcześniej wielki kamień, którego otoczenie zawsze było usłane kwiatami i towarzyszyły mu zapalone znicze.

Teraz, pokaźnych rozmiarów grobowiec góruje nad innymi grobami swym przepychem i rozmiarami. Przy wejściu do wnętrza mauzoleum umieszczono spory świecznik przypominający swym kształtem gałęzie drzewa. Ciekawostką jest to, że ów świecznik jest jednocześnie drzwiami. Wydzielono tam także miejsce na kwiaty, oraz umiejscowiono na dachu krzyż w taki sposób, by za jego pośrednictwem do wewnątrz wpadało światło promieni słonecznych.

Nad wejściem do mauzoleum umieszczony został wielki napis "STARAK". Zdjęcia można zobaczyć TUTAJ.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Są najnowsze fakty w sprawie zaginięcia 16-letniej Agnieszki Matejko z 7-tygodniowym dzieckiem. To ważne szczegóły

Zerknij tutaj: Przebywający na L4 muszą dokładnie sprawdzić jedną ważną rzecz. W przeciwnym razie mogą stracić całą wypłatę. O czym mowa