W czerwcu mamy już prawdziwie letnią pogodę. Jednak oprócz słońca i upałów pojawiają się także burze i nawałnice, które mogą wyrządzić wiele szkód.

W poniedziałek po południu gwałtowne załamanie pogody przeżyli mieszkańcy regionów zachodnich, zwłaszcza Jeleniej Góry w województwie lubuskim, a także Dolnego Śląska. W mniejszym stopniu nawałnice dotarły do Wielkopolski, Opolszczyzny i Górnego Śląska.

Spore zniszczenia

Jak informują lokalne media, ulewy, porywisty wiatr i opady gradu doprowadziły do licznych interwencji straży pożarnej.

Strażacy wyjeżdżali głównie do podtopień i zalań, uszkodzeń samochodów przez grad. Z kolei w miejscowości Rzeczyca obok Polkowic zapalił się budynek od uderzenia pioruna. Mieszkańcom na szczęście nic się nie stało.

W serwisie YouTube już zostały opublikowane filmiki z poniedziałku pokazujące skalę sytuacji między innymi w Jeleniej Górze.

Synoptycy ostrzegają

IMGW ostrzega, że w tym tygodniu musimy się przygotować na niebezpieczne zjawiska pogodowe. Burzom będą towarzyszyć silne ulewy powodujące tak zwane powodzie błyskawiczne.

Oznacza to, że w krótkim czasie powierzchnia jest nasycona wodą, która nie może być do końca pochłonięta.

Przez najbliższe dni warto uważać i sprawdzać aktualną prognozę pogody oraz ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Padła niespotykana propozycja. To mogłoby być rewolucyjne rozwiązanie dla wszystkich Polaków. Czy możliwe jest wprowadzenie równych emerytur

Jak informował portal „Życiepl.com”: Zamieszanie wokół butów Jarosława Kaczyńskiego. W Internecie znalazło się zdjęcie polityka, które zdumiało wszystkich. Prawda na temat wyszła na jaw

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Popularny piłkarz ujawnił co napisał mu jeden z kibiców piłki nożnej. Wiadomość jest oburzająca. Kamil Glik boi się o bezpieczeństwo swojej rodziny

Sprawdź także ten artykuł: Skandal w jednej z parafii. Proboszcz żąda zapłaty nawet za wejście na teren cmentarza. Parafianie mają już dość ordynarnego zachowania księdza