Jak podaje "Super Express", 18 czerwca odbyła się uroczysta msza święta z okazji 75. rocznicy narodzin Jarosława i Lecha Kaczyńskich. Prowadzący nabożeństwo arcybiskup Jędraszewski wygłosił odę do polityków. Zachwalał ich osiągnięcia i rolę, którą odgrywają w polityce i nakazał parafianom, by dziękowali Bogu za życie Kaczyńskich. Przesadził?

W homilii nie zabrakło nawiązań do tragicznej w skutkach katastrofy smoleńskiej, w której zginęło gros polityków, w tym lech i Maria Kaczyńscy. W mszy świętej brali udział zarówno: córka pary prezydenckiej, prezes PiS oraz Mateusz Morawiecki. Potem wierni udali się na Wawel, by złożyć hołd pochowanej tam parze prezydenckiej.

To wątek bardzo osobisty. Ale my wszyscy jako wspólnota, wspólnota Kościoła, żyjąca nauką Chrystusa, mamy prawo, by dziękować za to życie śp. pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pana prezesa w kategoriach ludu Bożego, który cieszy się, że w nim od tylu lat są, żyją takie osoby. To nasz obowiązek dziękować Panu Bogu za nich. Mamy także obowiązek dziękowania za dar ich życia dla Polski. abp Jędraszewski

Myślicie, że takie osobiste wyznania duchownego są na miejscu?

To również może Cię zainteresować: Marzena Rogalska Powraca Do Telewizji? Dziennikarka Opowiada O Nowym Projekcie

Zobacz także: Agnieszka Kaczorowska Zorganizowała Baby Shower. Teraz Pokazała Zdjęcia Z Imprezy. Jest Pięknie