Krystyna Loska urodziła się 25 lipca 1937 roku w Tychach. W dzieciństwie marzyła, by zostać aktorką, jednak jej ojciec wciąż jej powtarzał, że aktorstwo nie jest dla niej. Gdy rozpoczęła różne formy współpracy z telewizją, ojciec stwierdził, że bardziej mu pasuje w telewizji, niż na deskach teatru.

Gwiazda Telewizji Polskiej wraca do pracy?

W sekrecie przed ojcem, postanowiła jednak dała się namówić nauczycielom do skorzystania z organizowanych przez Gustawa Holoubka kursów scenicznych. On sam, partnetował Krystynie Losce w egzaminacyjnej scenie romantycznej. Gdy później zostali sąsiadami w warszawie, ponoć wypominała mu fakt, że podczas egzaminu patrzył na nią niezwykle sugestywnie.

Chociaż na aktorstwo dostała sie za pierwszym razem, a ojciec dowiedział się po fakcie, zrezygnowała niestety z niego po trzech semestrach. Powodem była ciąża i przyjście na świat córki Grażyny.

W telewizji znalazła się całkowicie przypadkowo. Jeden z przyjaciół poprosił ją pewnego razu, by zastąpiła go na antenie, gdyż mocno zachorował. Jak przyznała po latach, nie miała żadnej tremy na wizji, dlatego też tak łatwo jej poszło podczas pierwszego dyżuru przed kamerą. Sądziła wówczas, że to jedynie zastępstwo, a została na 30 lat, przenosząc się w międzyczasie za mężem do Warszawy.

Ukończyła jednak studia aktorskie, więc karierę zaczęła oficjalnie w latach 50. w regionalnym ośrodku TVP w Katowicach, a dziesięć lat później przeniosła się do Warszawy, gdzie pracowała jako spikerka. Widzowie zaczęli ją powoli kojarzyć z Telekina.

Media donoszą, że Krystyna Loska nawiązała współpracę z agencją lektorów, co jest dobrą wiadomością dla fanów jej ciepłego i budzącego wspomnienia głosu.


YouTube/Telewizja dawniej

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Andrzej Piaseczny w ogniu krytyki. Jego reakcja wielu zaskoczyła. O co chodzi

Zerknij: Rodzina młodego mężczyzny gotowa była do ostatniego pożegnania. Nagle nieboszczyk się poruszył