Jak podaje portal "Goniec", od 15 maja trwa powolne odmrażanie gospodarki i znoszenie obostrzeń. Za najważniejszą zmianę uznaje się zniesienie nakazu noszenia maseczek ochronnych na świeżym powietrzu, jeżeli jesteśmy w stanie zachować dystans społeczny do minimum 1,5 metra. Zasłaniać usta i nos trzeba będzie jedynie w zamkniętych pomieszczeniach.

Ze swoją działalnością ruszyły również placówki kulturalne. Kina i teatry mogą działać w plenerze, a publiczność może zajmować 50 procent dostępnych miejsc. Otwarte również będą lokale gastronomiczne, które do tej pory prowadziły działalność i wykonywały usługi "na wynos". Od 15 maja można będzie zjeść przy stoliku w ogródku restauracji lub kawiarni, bowiem na spożywanie posiłków wewnątrz trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Dzisiaj wchodzą w życie nowe obostrzenia, screen Google
Dzisiaj wchodzą w życie nowe obostrzenia, screen Google

Ważne zmiany dotyczą również uczniów, którzy od najbliższego poniedziałku rozpoczną naukę hybrydową w systemie zmiennym. Uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych oraz licealiści (od pierwszej do trzeciej klasy) będą naprzemiennie zasiadać w szkolnych ławkach w zgodzie z obowiązującymi zastrzeżeniami sanitarnymi.

Czekacie na dalsze etapy luzowania obostrzeń? Kolejne mają nastąpić już pod koniec maja.

Koronawirus/ pexels.com
Koronawirus/ pexels.com
Koronawirus/ pexels.com

To również może Cię zainteresować: Zgrabna Agata Duda Zachwyca Figurą. Jej Wzrost Może Wielu Zaskoczyć

Zobacz także: Zofia Zborowska Pozuje Z Dużym Ciążowym Brzuchem. Świętuje Sukces Koleżanki Męża