Jak podaje portal "Super Express", Prawo i Sprawiedliwość ma w planach już w maju przedstawić Polakom Nowy Ład, a przynajmniej tak wynika z informacji przedstawionych przez rzecznika rządu Piotra Müller. Jednym z elementów Nowego Ładu mają być emerytury bez podatku. Kto będzie mógł skorzystać z tego rozwiązania? Ile więcej pieniędzy może trafić do kieszeni seniorów?

Co wiadomo o emeryturach bez podatku?

Przypomnijmy, założenia Nowego Ładu miały zostać zaprezentowane przez Prawo i Sprawiedliwość już w marcu. Datę przedstawienia założeń planu zdecydowano się jednak przełożyć w związku z trudną sytuacją epidemiczną w naszym kraju i dużą liczbą przypadków zakażenia koronawirusem.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Rzecznik rządu, Piotr Müller w rozmowie z TVP wyraził nadzieję, że założenia Nowego Ładu uda się przedstwić w maju, kiedy "epidemia będzie nieco słabsza". Wielu emerytów liczy, że wprowadzenie emerytury bez podatku nastąpi, jak najszybciej. To pozwoliłoby choć trochę podreperować budżety seniorów. Ile mogą zyskać?

Likwidacja odprowadzania podatku dochodowego do 30 tysięcy złotych byłoby dobrą informacją dla seniorów, których świadczenie nie przekracza 2500 zł. Dla seniorów, których świadczenie wypłacane na rękę wynosi obecnie 1066 zł, po zmianach oznaczałoby to podwyżkę emerytury netto do 1250 zł.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Seniorzy, których świadczenie na rękę wynosi 1151,16 zł otrzymywaliby 1355,12 zł. Na wzrost świadczenia nie mogliby liczyć seniorzy, których emerytura netto wynosi obecnie 2174,46 zł i więcej - ich co miesięczne wpływy się nie zwiększą.

Co sądzicie o planowanych podwyżkach?

To też może cię zainteresować: To trudny czas dla królowej Elżbiety II. W dniu ostatniego pożegnania księcia Filipa spadł na nią kolejny cios

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W domu Danuty Holeckiej nikt nie leniuchuje. Wielu może zaskoczyć to, czym się zajmuje Krzysztof Dunin-Holecki

O tym się mówi: Kondolencje płyną z całej Polski. Rodzina i przyjaciele żegnają gwiazdę "Stawki większej niż życie"