Jak przypomina portal "Super Express", Beata Szydło niedawno z dumą ogłosiła, że objęła bardzo prestiżowe stanowisko. Była pani premier została powołana do Rady Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu. Jej nominacja przyniosła niespodziewany efekt, w postaci lawiny rezygnacji wielu członków tego szacownego gremium. To postawiło Beatę Szydło w niezwykle trudnym położeniu. Sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Co teraz zrobi była premier?

Nominacja Beaty Szydło wywołała wiele emocji

Nominacja Beaty Szydło do Rady Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu wywołała sporo emocji. Sama zainteresowana podziękowała za pośrednictwem Twittera Ministrowi Kultury Piotrowi Glińskiemu za powołanie jej w skład Rady. Dodała, że owa społeczna funkcja jest dla niej, jako dla mieszkanki Ziemi Oświęcimskiej "zaszczytem i wielkim obowiązkiem".

Niestety nie wszystkich ucieszyła nominacja byłej premier. W mediach społecznościowych swoje niezadowoleni wyraził m.in. filozof Jan Hartman. W reakcji na nominację Beaty Szydło z zasiadania w Radzie zrezygnował prof. Stanisław Krajewski. Poinformował, że choć wyraził zgodę na powołanie go na kolejną kadencję do Rady Muzeum Auschwitz-Birkenau, po znalezieniu się w niej również Beaty Szydło zdecydował się zrezygnować.

Jego zdaniem znalezienie się w Radzie Beaty Szydło, jest dla niego dowodem na upolitycznienie Rady. "W takiej sytuacji nie widzę dla siebie możliwości funkcjonowania w jej ramach. Rezygnuję zatem z członkostwa w tej Radzie" - czytamy w oświadczeniu proc. Krajewskiego opublikowanym na łamach "Gazety Wyborczej.

Beata Szydło/YouTube @KPRM

Z zasiadania w Radzie zrezygnować miał również dyrektor Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, Marek Lasota, a także Krystyna Oleksy. Z pewnością nie jest to zbyt komfortowa sytuacja dla Beaty Szydło.

Co waszym zdaniem w takiej sytuacji powinna zrobić była premier?

To też może cię zainteresować: Można dostać dodatkowe pieniądze na dziecko ale trzeba spełnić jeden ważny warunek. Zostało już na to tylko kilka tygodni. Co trzeba zrobić

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sanepid wycofuje ze sklepów popularny produkt. Jego spożycie może być niebezpieczne dla zdrowia

O tym się mówi: Są nowe szczegóły ostatniego pożegnania książę Fillipa. Będą surowe zakazu. Najbardziej dotkną Williama