Jak podaje portal "Goniec", mamy już naprawdę ostatnią szansę, żeby zrobić przelew, który nasz odbiorca otrzyma jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi. Wiele banków dokonało zmian w godzinach pracy, w związku z czym wykonany zbyt późno przelew może nie zostać zaksięgowany przed świętami.

Nie wszyscy otrzymają pieniądze na czas

Zbyt późne wykonanie przelewu może sprawić, że bank nie zaksięguje go przed świąteczną przerwą, w konsekwencji odbiorca może nie otrzymać pieniędzy przed Wielkanocą, a dopiero we wtorek tuż po niej. Bank Pekao przypomina, że jego oddziały czynne są dziś tylko 14:00 więc trzeba się pospieszyć, jeśli mamy zamiar wykonać przelew stacjonarnie.

Bankomat/Pixabay
Bankomat/Pixabay
Bankomat/Pixabay

Jeśli zależy nam, żeby odbiorca otrzymał pieniądze na czas możemy skorzystać z przelewu ekspresowego Express Elixir - musimy się jednak w ich przypadku liczyć z dodatkowy kosztami. Skorzystanie z tej możliwości jest gwarancją, że odbiorca otrzyma przelew w dniu, w którym zostanie on wysłany - również w święta.

Usługa Express Elixir realizowana jest całą dobę przez cały rok, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z dniem roboczym, czy też świętem. Pieniądze trafią do odbiorcy zaledwie kilka sekund po wysłaniu przelewu, nawet wówczas, gdy odbiorca i osoba przelewająca są klientami różnych banków.

Bankomat/Pixabay
Bankomat/Pixabay
Bankomat/Pixabay

Realizacją przelewów w święta nie muszą się również przejmować osoby wykonujące przelew do odbiorcy w tym samym banku. Znajdą się ona na koncie jeszcze tego samego dnia. Bank ING nie przewiduje żadnych problemów w tym zakresie, podobnie jak inne banki, choć awarie trudno wcześniej przewidzieć.

Zrobiliście już ważne przelewy?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: