Jak podaje portal "Super Express", już w najbliższą sobotę (20 marca), szef rady ministrów ma przedstawić program "Nowy Ład". Ma to być gotowy plan wyjścia naszego kraju z kryzysu w jakim się znalazł w związku z epidemią koronawirusa. Jednym z pomysłów jest zniesienie opodatkowania emerytur. Kto będzie mógł liczyć na podwyżkę świadczenia?

Emerytura bez podatku?

Z doniesień medialnyh wynika, że w programie "Nowy Ład" ma znaleźć się między innymi waloryzacja świadczenia "500+", którego wartość spadła przez rosnącą inflację - oznacza to, że możemy kupić mniej niż w momencie, kiedy program wchodził w życie. W programie ma się znaleźć również wyższa kwota wolna od podatku.

Emeryci pieniądze/ YouTube @Eska Info
Emeryci pieniądze/ YouTube @Eska Info
Pieniądze seniorzy/ YouTube @Eska Info

Zwolnieni z podatku mają zostać również emeryci. Z zapowiedzi Mateusz Morawieckiego wynika, że to właśnie pomoc seniorom ma stanowić główną oś programu "Nowy Ład". Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, świadczenia emerytalne obciążone są podatkiem dochodowym.

Wiele osób zwraca uwagę na fakt podwójnego opodatkowania. Podatek pobierany jest z naszych dochodów przez cały okres trwania naszej kariery zawodowej, a potem ponownie od wypracowanej przez nas emerytury. Prawo i Sprawiedliwość chce to zmienić.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że uwolnione od podatku miałyby być osoby, których świadczenie nie przekracza 2500 zł brutto. Oznacza to, że zwolnienie podatku nie objęłoby między innymi prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego - przyczyna jest bardzo prosta, jego świadczenie jest wyższe niż przyjęty próg.

Jarosław Kaczyński/ YouTube @RMF FM
Jarosław Kaczyński/ YouTube @RMF FM
Jarosław Kaczyński/ YouTube @RMF FM

Co sądzicie o zapowiadanych zmianach?

To też może cię zainteresować: Zaskakujące informacje na temat Tymoteusza Szydło. Syn byłej premier zmienił nazwisko i zawód

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Stan zdrowia Krzysztofa Krawczyka przyprawił wielu Polaków o ból głowy. Jak się teraz czuje gwiazda

O tym się mówi: Zmiany w obrzędach wielkanocnych. Watykan wydał specjalne wytyczne. Czy w tym roku pójdziemy święcić