Minister rodziny Marlena Maląg postanowiła wypowiedziec się na temat wyczekiwanej przez miliony Polaków czternastej emeryturze. Według jej zapewnień, każdy uprawniony doczeka się dodatkowego świadczenia.

Co z czternastą emeryturą

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska wyjaśnia, że nadal trwaja gorliwe rozmowy na temat innego ustalenia granicy dochodu. Obecnie, jest to 2900 złotych. przekroczenie tej kwoty uruchamiałoby zasadę "złotówki za złotówkę" podczas ustalania wysokości dodatkowego świadczenia - tak zwanej czternastej emerytury.

Myślę jednak, że pójdzie to w kształcie, który przyjął Sejm. Oznaczałoby to, że 14. emerytura byłaby równa minimalnej, która po marcowej waloryzacji ma wynosić 1250,88 zł brutto. Jak działałaby tu zasada złotówka za złotówkę? Osobom pobierającym świadczenie powyżej 2900 zł czternasta emerytura byłaby pomniejszana o kwotę przekroczenia tego progu.

Minister rodziny Marlena Maląg rozwiewa wątpliwości seniorów obawiających się o aktualność projektu wypłacania czternastek. Jak podkreśla stanowczo, czternaste emerytury wpłyną na konta uprawnionych do nich seniorów.

Jak tłumaczyła, dodatkowe świadczenie w postaci czternastki, będzie istotnym zastrzykiem finansowym, zwłaszcza dla seniorów, którzy otrzymują niskie świadczenia emerytury i renty.

Jak podkreśliła pani minister, rządowi zależy na tym, aby zwiększyć seniorom możliwości finansowe, aby ułatwić im życie. Dodała, że trzynastkę seniorzy mają już ustawowo zagwarantowaną.

Co o tym sądzicie? Kiedy zakończą się spekulacje odnośnie wysokości czternastek?

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia ma dobre informacje na temat epidemii. Jest najnowszy raport resortu, statystyka nastraja optymistycznie

Zerknij tutaj: Grzegorz Komendarek z serialu "Złotopolscy". Jego nagłe odejście z tego świata wstrząsnęło Polską. Jak dzisiaj wygląda miejsce jego spoczynku

Nie przegap też tego: Ania Bardowska ma męża Bohatera. Grzegorz uratował człowieka. Co się stało