Prezydent Warszawy nie mógł pozostać obojętny i tuż po ogłoszeniu przez rząd nowej decyzji, zabrał głos w tej sprawie.

Łukasz Trzaskowski nie ukrywa swojego rozgoryczenia. Prezydent Warszawy wypowiedział się na temat nowej decyzji rządu, z powodu której setki osób już teraz liczy straty. Sprawa jest poważna.

Łukasz Trzaskowski skomentował decyzję rządu

Rafał Trzaskowski, screen Google

Wczoraj, 30 października, w Polsce padł kolejny rekord dobowego przyrostu chorych na COVID-19. Według informacji,które przekazało Ministerstwo Zdrowia, za ostatnią dobę w Polsce potwierdzono 21 629 nowych wypadków zakażeń oraz ponad 200 zgonów wywołanych wirusem.

W piątek odbyła się konferencja prasowa, głównym tematem ktorej była sytuacja epidemiologiczna w kraju. Podczas przemówienia premier Mateusz Morawiecki przekazał Polakom najnowszą decyzję rządu w sprawie obchodów Wszystkich Świętych. Rząd postanowił zamknąć cmentarze w czasie od 31 października do 2 listopada.

Liczba zachorowań każdego dnia jest wyższa i nie możemy pozwolić, żeby przed cmentarzami czy w komunikacji gromadziły się duże grupy osób. Wielu ze starszych ludzi, którzy by poszli na te cmentarze, mogłoby tam po 3. tygodniach leżeć – tłumaczył premier Morawiecki.

Decyzję rządu skomentował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Na swoi profilu na Twitterze włodarz stolicy opublikował wpis, w którym nie ukrywał rozgoryczenia. Trzaskowski zarzucił rządowi, że tak długo zwlekał z decyzją dotyczącą obchodów jednego z najważniejszych świąt.

1 mln zł kosztowało Warszawę przygotowanie komunikacji miejskiej i nowej organizacji ruchu 1.11, wydaliśmy setki decyzji na handel przedsiębiorcom, dla których to kluczowy dzień w roku – pisał Rafał Trzaskowski.

W dalszej części wpisu prezydent Warszawy dodał, że już od kilku tygodni władze Warszawy zwracały się do rządu z prośbą o podjęcie decyzji w sprawie obchodów Wszystkich Świętych.

Już od kilku tygodni chodzą pogłoski o zamknięciu cmentarzy w tym wyjątkowym dniu. Polacy są zawiedzeni wczorajszą decyzją rządu. Osoby, które zajmują się handlem przycmentarnym już teraz liczą straty, bowiem zaopatrzyli się już w towar.

Jak informował portal „Życie.pl”: Sanepid ogłosił poszukiwania wiernych. Odnotowano kolejny przypadek COVID-19 u księdza

Przypomnj sobie: Kolejny rekord pobity, liczba nowych zakażonych stale rośnie, najwięcej przypadków znów na Mazowsze. Resort zdrowia z nowymi danymi

Portal „Życie.pl”: pisał również: Ojciec Tadeusz Rydzyk przeżywa trudne momenty. Odeszła jego bliska osoba