Księżna Kate przechodzi obecnie niezwykle trudny czas, który rozpoczął się kilka miesięcy temu, gdy zdiagnozowano u niej nowotwór. Decyzja o poinformowaniu opinii publicznej o chorobie była bolesna, ale konieczna. Księżna ogłosiła, że na jakiś czas wycofuje się z życia publicznego, aby skupić się wyłącznie na powrocie do zdrowia. W piątkowy wieczór po długiej ciszy, odezwała się do fanów i zdradziła, jak się czuje. Zapowiedziała również swoje uczestnictwo w paradzie Trooping The Colour, co stało się dla wielu nadzieją na jej szybki powrót do pełni sił.


W brytyjskiej rodzinie królewskiej nie dzieje się ostatnio najlepiej. Król Karol oraz jego synowa, księżna Kate, zostali dotknięci przez ciężką chorobę. Obu zdiagnozowano raka w podobnym czasie. O ile Karol III postanowił nie rezygnować z pełnienia swoich obowiązków, księżna Kate wybrała inną drogę. Chciała skupić się wyłącznie na leczeniu i zapowiedziała, że przez dłuższy czas nie pojawi się na żadnym publicznym wydarzeniu, pisze Pomponik.
Po wielu tygodniach milczenia, w piątkowy wieczór, 14 czerwca, księżna Kate zamieściła post, w którym przekazała zniecierpliwionym fanom, jak się obecnie czuje. Podczas leczenia, które potrwa jeszcze kilka miesięcy, księżna doświadcza zarówno lepszych, jak i gorszych dni. Wyraziła jednak nadzieję, że już wkrótce będzie mogła wrócić do swoich obowiązków zawodowych. Największą niespodzianką dla fanów była jej zapowiedź uczestnictwa w corocznej paradzie Trooping The Colour.

Fani z niecierpliwością oczekiwali potwierdzenia obecności księżnej Kate na paradzie Trooping The Colour. Ku ich radości, księżna dotrzymała słowa. W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia i nagrania z tego wydarzenia. Księżna Kate wyglądała olśniewająco w eleganckim jasnym kostiumie i kapeluszu. Jej obecność na paradzie była symbolem nadziei i siły w obliczu trudności.


Później księżna Kate pojawiła się wraz z pozostałymi członkami rodziny na słynnym balkonie, gdzie wszyscy razem pozowali do zdjęć. Był to moment pełen wzruszeń zarówno dla samej księżnej, jak i dla jej licznych fanów, którzy z utęsknieniem czekali na jej powrót.
Wszyscy trzymamy kciuki za księżną Kate i życzymy jej jak najszybszego powrotu do zdrowia.