Alicja Majewska, prawdziwa dama polskiej piosenki, wciąż zadziwia swoją nieustającą energią i chęcią do pracy. Mimo 76 lat, artystka nie planuje przechodzić na emeryturę, a jej zaangażowanie zawodowe wciąż pozostaje na wysokim poziomie. Niedawno zachwyciła publiczność podczas festiwalu w Opolu, gdzie swoim wyglądem i wykonaniami przypomniała, dlaczego jest jedną z najbardziej cenionych postaci polskiej sceny muzycznej.


W rozmowie z "Super Expressem" Alicja Majewska ujawniła zaskakującą prawdę o swojej emeryturze. Choć posiada zieloną legitymację emeryta, na jej konto wpływa niewiele ponad 1000 złotych miesięcznie. "Od wielu lat noszę w portfelu zieloną legitymację, ale na moje konto wpływa niewiele ponad 1000 zł emerytury" - wyznała w rozmowie z tabloidami, informuje Pomponik.


Mimo skromnych świadczeń, artystka podkreśla, że nie odczuwa finansowych trudności. Dzięki rozsądnym oszczędnościom zgromadzonym przez lata kariery, Majewska nie narzeka na swoją sytuację materialną. W związku z tym prosi, by jej nie współczuć, gdyż świadczenia emerytalne są dla niej jedynie dodatkiem do stabilnej sytuacji finansowej.


Choć Majewska radzi sobie dobrze, nie pozostaje obojętna na los swoich mniej zaradnych kolegów z branży. Wyraziła współczucie dla tych, którzy nie mieli możliwości odłożenia pieniędzy i teraz muszą polegać na niskich emeryturach. "Takie są te emerytury i takie mają moi starsi koledzy czy moi rówieśnicy, którzy nie pracują niestety i muszą się z tego utrzymywać – tak jak jakaś część społeczeństwa, która ma małe emerytury. Ja współczuję i moim kolegom z branży, i wszystkim państwu, którzy mają niskie emerytury. Bardzo współczuję, bo przecież wiem, jakie jest życie" - wyznała w rozmowie z shownews.pl.


W najnowszym wywiadzie dla tygodnika "Świat i Ludzie" Alicja Majewska podkreśliła, że praca jest dla niej źródłem radości i odmłodzenia. "Jest termin, jest obowiązek, więc to wykonuję. Ale przy zmęczeniu, nieraz wielkim, to jest radość, że nas chcą - oby jak najdłużej" - powiedziała artystka z nadzieją w głosie.


Majewska nie tylko czerpie radość z pracy, ale także z kontaktu z publicznością, która od lat darzy ją niezmiennym uznaniem i miłością. Jej występy nadal przyciągają tłumy, a sama artystka nie myśli o zwolnieniu tempa.