Zenek Martyniuk przez ponad trzy dekady niepodzielnie królował na scenie disco polo. Jego hity nuciła cała Polska, a koncerty gromadziły tłumy fanów. Jednak czasy świetności "króla" zdają się mijać. Nowe pokolenie słuchaczy disco polo woli zupełnie innych artystów.


Według najnowszego rankingu Spotify, to zespół MIG jest obecnie najpopularniejszym wykonawcą disco polo w Polsce. Ich piosenki "Miód malina" i "Wymarzona" podbiły serca słuchaczy, spychając z piedestału takie legendy jak Akcent, Boys czy Sławomir, informuje Pomponik.


Zenek Martyniuk i jego grupa znaleźli się dopiero na dziewiątym miejscu, co jest sporym zaskoczeniem dla wielu fanów. Jeszcze niżej w rankingu uplasowali się Marcin Miller (21. miejsce) i Sławomir (23. miejsce).


Czy to oznacza koniec ery Zenka Martyniuka? Niekoniecznie. Król disco polo wciąż ma wielu wiernych fanów, a jego hity wciąż są chętnie grane na imprezach i weselach. Jednak to bez wątpienia znak, że czasy się zmieniają, a młodsze pokolenie ma swoje własne gusta muzyczne.

Czy Zenek Martyniuk zdoła odzyskać koronę króla disco polo? Czas pokaże. Jedno jest pewne: na scenie disco polo pojawia się coraz więcej nowych, utalentowanych artystów, którzy z pewnością namieszają w tej branży.


Co myślicie o nowym rankingu Spotify? Czy zgadzacie się z tym, że MIG jest obecnie najpopularniejszym zespołem disco polo?