Całkiem nowe informacje prosto z polskiej sceny politycznej właśnie ujrzały światło dzienne. Czy przyspieszone wybory do Sejmu to realny scenariusz? Słowa znanego politologa mówią same za siebie. Teraz już wszystko jasne... Czego zatem możemy się spodziewać? Czy jest się czego obawiać?

Temat przyspieszonych wyborów do Sejmu w Polsce rozbrzmiewa coraz głośniej od pewnego czasu. Wszystko to za sprawą różnych wydarzeń politycznych i gospodarczych, z którymi mamy do czynienia oraz które zmieniają sytuacje życiowe, a także poglądy Polaków. Pandemia, wojna, ogromna i dynamiczna inflacja to tylko wierzchołek góry lodowej.

Okazuje się zatem, że spekulacje o przedterminowymi wyborami do Sejmu to coraz bardziej realny scenariusz... Co na to politolog?

Czy mamy się czego obawiać?

Jak donosi portal Onet.pl, przedterminowe wybory to bardzo prawdopodobny scenariusz, jeśli nie uda się uchwalić projektu likwidującego Izbę Dyscyplinarną czy wybrać po raz kolejny Glapińskiego jako szefa NBP.

– (...) w obliczu kryzysu PiS wszelkimi dostępnymi środkami chce dążyć do wyborów. Wcześniejszy termin osłabia też rozproszkowaną opozycję, tak że prezes ryzykant może spróbować takiego fortelu – mówi znany politolog, profesor Rafał Chwedoruk.

Sejm / screen yt