Całkiem nowe informacje dotyczące trwającej na Ukrainie od ponad dwóch miesięcy wojny. Jak donoszą specjaliści, prawdopodobnie niebawem Władimir Putin ogłosi niepokojące wieści. To może spotęgować działania wojsk rosyjskich na Ukrainie. O co chodzi?

Konflikt zbrojny, a właściwie agresja wojsk rosyjskich na Ukrainę trwa już od wielu dni. Ta przerażająca i nieprawdopodobna sytuacja z początku szacowana była na zaledwie kilka dni, lecz niestety ataki z każdym dniem stawały się coraz silniejsze i obejmowały większe terytoria.

Do dnia dzisiejszego straty materialne, a także ludzkie są wręcz niewyobrażalnie duże. Niektóre miasta zniszczone są w niemalże stu procentach. Kiedy wszyscy mają ogromne nadzieje na zakończenie owych działań, pojawiają się nowe, niepokojące wieści - które zwiastują przeciwny scenariusz...

Powszechna mobilizacja w Rosji – czy to możliwe?

Okazuje się, że niestety tak. Jak wynika z prognoz brytyjskich i ukraińskich dyplomatów Putin może już niebawem ogłosić powszechną mobilizację do wojsk, co spotęguje działania zbrojne. Może to nastąpić już 9 maja, w Dniu Zwycięstwa.

- Ale to, czy Rosja ogłosi pełną mobilizację, zależy od działań wojennych, które obecnie toczą się we wschodniej strefie operacyjnej. To znaczy, jeśli wróg nie osiągnie swoich celów, taki scenariusz jest całkiem możliwy, nie wykluczamy go - mówi Ołeksandr Motuzianyk.