Całkiem nowe informacje dotyczące trwającej na Ukrainie wojny. Jak każdego dnia, prezydent kraju okupowanego, Wołodymir Zełenski zamieszcza aktualne informacje o tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Ostatnie z nagrań jest niezwykle poruszające... Polityk wskazał miasta, które najbardziej ucierpiały. Czy ten horror kiedyś się skończy?

Ataki wojsk rosyjskich na Ukrainę trwają nieprzerwanie ponad dwa miesiące. Niestety, ta agresja, która początkowo szacowana była na najwyżej kilka dni nie zamierza się skończyć, a agresywny kraj atakuje coraz częściej, z większą intensywnością oraz zwiększając obszar swoich działań.

Straty zarówno materialne, jak i ludzkie w tym momencie ciężko już opisać, w niektórych miastach zniszczenia obejmują prawie 100%! O jakich miastach mowa?

Poruszające wyznanie Wołodymira Zełenskiego

Prezydent Ukrainy na najnowszym nagraniu porównał Mariupol – najbardziej okupowane miasto – do obozu koncentracyjnego podczas II wojny światowej. Stwierdził także, że rosyjskie ataki w cywilów są tak mocne, że ich celem prawdopodobnie jest całkowite wyludnienie owych obszarów.

- Miasto, które było jednym z najbardziej rozwiniętych w regionie, jest po prostu rosyjskim obozem koncentracyjnym pośród ruin. Dla Łysyczańska, Sewerodoniecka, Popasnej, Kramatorska, Słowiańska, Marinki i wszystkich innych miast i gmin Donbasu, które wojska rosyjskie chcą obrócić w ruinę, w tej wojnie decyduje się absolutnie wszystko - wyznał polityk.

Wołodymir Zełenski / screen yt