Całkiem nowe informacje dotyczące stanu zdrowia Głowy Kościoła Katolickiego, papieża Franciszka niepokoją wszystkich chrześcijan. Okazuje się, że duchowny zmaga się z bolesnym schorzeniem. Czy da się to wyleczyć? Co się dzieje z papieżem Franciszkiem?

Papież Franciszek to bezapelacyjnie największy autorytet milionów osób na całym świecie. Duchowny z racji wieku (85 lat) już nie raz przebywał w szpitalu bądź skarżył się na inne, niewymagające leczenia dolegliwości pojawiające się wraz z upływem czasu.

Nic z dotychczasowych problemów nie było jednak aż takim uciążliwym kłopotem oraz nie wpływało mocno na ogólny stan zdrowia. Ostatnio Katolicka Agencja Informacyjna jednak doniosła, że od jakiegoś czasu duchowny zmaga się z dość bolesnym schorzeniem...

Papież Franciszek cierpi na rwę kulszową!

Od stycznia – jak podaje agencja – duchowny cierpi na rwę kulszową, co powoduje silny ból w kolanie. Z tego względu papież pojawia się na różnych spotkaniach rzadziej, ma także problem z samodzielnym staniem.

- W związku z bólem kolana i rwą kulszową w ostatnich miesiącach papież coraz częściej uczestniczył w różnego rodzaju wydarzeniach jedynie w pozycji siedzącej, nie mógł też przewodniczyć niektórym ważnym celebracjom mszalnym – pisze KAI.