To już pewne. Pogorszenie warunków atmosferycznych nastąpi niebawem. Najnowsza prognoza pogody na Niedzielę Wielkanocną nie wygląda dobrze, słowa meteorologów mówią same za siebie – na święta przyda się parasol i zimowa kurtka!

Nietrudno zauważyć, że pomimo pojedynczych cieplejszych dni zima w Polsce ma się bardzo dobrze i nie zapowiada się, że sytuacja wkrótce ulegnie zmianie. Polacy mają już dość chłodnych dni i z chęcią wskoczyliby w lżejsze kurtki czy buty.

Niestety, jak zapowiadają synoptycy, w Święta Wielkanocne lepiej będziemy czuć się w zimowych płaszczach niż lekkich kurtkach czy sukienkach. Zapowiada się załamanie pogody.

W Święta śnieg z deszczem!

Tak, to prawda. Na niedzielę wielkanocną, 17 kwietnia zapowiadane jest spore zachmurzenie, opady deszczu ze śniegiem, a w górach - samego śniegu!

Okazuje się także, że temperatura nie będzie zbyt przyjemna – maksymalnie ujrzymy 13 kresek, lecz w znacznej części kraju wartość ta nie przekroczy 10 stopni Celsjusza.

- Temperatura maksymalna od 7°C na wschodzie i nad morzem, około 10°C w centrum, do 13°C na zachodzie; w obszarach podgórskich Karpat od 2°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, z kierunków północnych - brzmią słowa synoptyków.

W nocy zaś zapowiadane są przymrozki. Będą to więc naprawdę zimne święta - trzeba przygotować ciepłe ubrania!