Całkiem nowe informacje prosto z Pałacu Prezydenckiego zaskakują. Jak wynika z wypowiedzi dyplomatów, Agata Kornhauser – Duda nie próżnuje. Pierwsza Dama angażuje się w wiele ważnych społecznie akcji. O czym mowa?

Druga kadencja prezydenta Andrzeja Dudy nie wniosła jak dotychczas wiele zmian na lepsze, lecz najbardziej zauważalną jest spora aktywacja Pierwszej Damy. O Agacie Kornhauser – Dudzie podczas pierwszych pięciu lat towarzyszenia prezydentowi w jego służbie często mówiono, że nie robi zbyt wiele dla społeczeństwa i mało o niej słychać w mediach.

Kobieta jednak broniła swojej wersji, która była całkiem odmienna - dodając, że nie chciała, aby jej działania były mocno medialne. Teraz zaś sytuacja ta wygląda inaczej.

Pierwsza Dama pomaga uchodźcom

Agata Kornhauser – Duda od początku trwania wojny na Ukrainie zaczęła coraz bardziej udzielać się społecznie. Żona prezydenta aktywnie i ze sporym zaangażowaniem pomaga uchodźcom, a ponadto – wielu z nim zapewniła zakwaterowanie w ośrodkach prezydenckich.

- Dzięki pierwszej damie Agacie Kornhauser-Dudzie, która angażuje się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, w dwóch ośrodkach prezydenckich od kilku dni przebywają już uchodźcy - mówił Adam Kwiatkowski, prezydencki minister.JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT