Najnowsze słowa papieża Franciszka opublikowane w sieci robią mocne wrażenie. Głowa Kościoła Katolickiego w mocnych słowach o konflikcie na Ukrainie. Nie ma kontaktu z Putinem od początku działań zbrojnych... Co takiego powiedział?

Wojna, która toczy się na Ukrainie już od ponad miesiąca, a dokładnie od 24 lutego wstrząsnęła niemalże całym światem. Każdego dnia osoby uciekające ze swojego kraju przeżywają ogromną tragedię nie tylko ze względu na to, że miasta stają się zrównane z ziemią, ale także przez straty osobiste. Ludzie tracą swoich bliskich, a także majątki, na które pracowali całe życie.

W sprawie działań odbywających się na Ukrainie głos zabierają najwięksi dyplomaci na świecie, w tym sam papież Franciszek. Ostatnie słowa zaskakują!

Papież Franciszek w mocnych słowach o wojnie na Ukrainie...

Najnowszy opublikowany wpis na Twitterze może zaskoczyć. Papież Franciszek wyznał, że ludzie kochają wojny i wszyscy jesteśmy winni. Porównał społeczeństwo do biblijnego Kaina, który zabił swojego brata.

- Logika wojny znów się narzuca, ponieważ nie jesteśmy już przyzwyczajeni do myślenia w kategoriach pokoju. Jesteśmy uparci, jesteśmy zakochani w wojnach, w duchu Kaina. Niech Pan zmiłuje się nad nami, nad każdym z nas. Wszyscy jesteśmy winni! - napisał duchowny w mediach społecznościowych.