Ujawniono wysokość wynagrodzenia aktualnego oraz w zeszłych latach prezesa Narodowego Banku Polskiego. Ile zarabia Adam Glapiński? To horrendalnie wysokie kwoty, wow! Koniecznie zobacz... Kto będzie pełnił tę funkcję po zakończeniu kadencji obecnego prezesa?

Adam Glapiński zdecydowanie nie jest postacią znaną szerszemu gronu społeczeństwa - prezes Narodowego Banku Polskiego przede wszystkim rozpoznawalny jest w gronie polityków, dyplomatów czy ekonomistów. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak wysokie mogą być zarobki mężczyzny.

Właśnie podano je do publicznej wiadomości - wow, ale kwoty!

Niesamowicie wysokie wynagrodzenie!

Narodowy Bank Polski opublikował wynagrodzenie prezesa za rok 2021, ale także podał informacje na temat zarobków za dwa poprzednie lata. Wynagrodzenie wygląda następująco:

  • 2021 rok – 1 115 739 złotych
  • 2020 rok – 946 871 złotych
  • 2019 rok – 749 771 złotych.

Okazuje się jednak, że podstawą wynagrodzenia miesięcznego jest 47 298 złotych, lecz mimo tego Glapiński otrzymywał także kwartalne nagrody wynoszące od 100 tysięcy do aż 190 tysięcy złotych! To wprost nie do wiary!

Kadencja prezesa upływa w czerwcu tego roku, lecz jak donoszą media – prezydent Andrzej Duda złożył w sejmie wniosek o to, aby Adam Glapiński w dalszym ciągu piastował to stanowisko.JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT