Niezwykły sposób, który poprawi jakość snu niemalże każdemu. Okazuje się, że to naprawdę proste. Wystarczy zastosować jeden schemat, a każdego dnia obudzisz się wyspany! O co chodzi?

Problemy ze snem to jeden z najczęściej spotykanych kłopotów, który dotyka ludzi w każdym wieku. Jest to coś, z czym często nie możemy walczyć i nie mamy na to wpływu, gdyż bezsenność powodowana jest często przez nadmiar stresu w życiu lub przykre sytuacje, jakie nas spotykają.

Ponadto, zażywane medykamenty czy zbyt długa liczba spędzanych przed ekranami godzin także negatywnie wpływa na sen. Poza tym warto także wspomnieć o nocnym trybie życia wielu osób, które nie myślą o tym, że rano trzeba wcześnie wstać.

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednia ilość snu wpływa pozytywnie na wiele aspektów: posiadaną w kolejnym dniu energię, samopoczucie, a nawet wagę! A co, jeśli to nie liczba godzin, a inny czynnik powoduje wyspanie?

Zastosuj ten schemat, a już zawsze będziesz wyspany!

Znana Tiktokerka, która interesuje się tematyką snu zamieściła ostatnio bardzo intrygujący film, z którego zawartością zgadza się wiele osób.

Kobieta wyznała, że sen składa się z kilku 90-minutowych cykli i jeśli nie zostaną one zaburzone (na przykład budzikiem), wyśpimy się o wiele bardziej. Stąd wnioski, że lepiej zagospodarować sobie 7,5 godziny lub 9 godzin snu niż osiem, gdyż 8-godzinny okres nie składa się to z 90-minutowych części.