Całkiem nowe informacje prosto z Rosji mogą mocno zaniepokoić miliony osób. Prezydent Władimir Putin właśnie podpisał dekret, który dużo zmieni... O czym mowa?

Wojna, a właściwie najazd wojsk rosyjskich i niepohamowana agresja w stronę obywateli Ukrainy trwa od ponad miesiąca spędzając sen z powiek wielu osobom.

Najbardziej ów konflikt przeżywają niczemu winni Ukraińcy, którzy w momencie zmuszeni zostali do opuszczenia swoich domów czy mieszkań, porzucenia dotychczasowego majątku, a także rozłąki z bliskimi bądź ich straty już na zawsze.

Ludność z całego świata, a także dyplomaci od samego początku działań zbrojnych starają się nieść jak największą pomoc i starają się zapobiec dalszym tragediom. Okazuje się, że Putin nie zamierza się wycofać, a jego upór i narastająca frustracja prowadzą do coraz gorszych rozwiązań...

Ten dekret zmieni wiele – nie brzmi to dobrze

Nie da się ukryć, że Władimir Putin z całą pewnością jest zły z powodu braku osiągnięcia celu w tak długim czasie. Świadczy o tym chociażby najnowszy podpisany dekret o... obowiązkowym poborze do służby wojskowej obywateli Rosji!

- Pobór obywateli Rosji w wieku od 18 do 27 lat do służby wojskowej od 1 grudnia do 15 czerwca 2022 r., niebędących w rezerwie i podlegających powołaniu do służby wojskowej zgodnie z prawem federalnym, łącznie 134 tys. 500 osób – brzmi dekret.


JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT