Jak podaje "Ukraińska Pravda" rosyjska agencja socjologiczna Levada Center ustaliła, że ​​od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego poparcie Rosji dla działań prezydenta Rosji Władimira Putina wzrosło do 83%.

Rosyjskie badanie socjologiczne na temat opinii Rosjan o działaniach Putina. Co na to aresztowane za protest przeciw wojnie dzieci?

Poparcie mieszkańców dla działań Putina w marcu wzrosło o ponad 10% w porównaniu z danymi poparcia w lutym i styczniu. Socjologowie z Centrum Lewady odnotowali poparcie dla Putina na poziomie 69% i 71% odpowiednio w styczniu i lutym. 15% Rosjan „nie pochwala” działań Putina. W lutym i styczniu było odpowiednio 27% i 29% respondentów.

Jednocześnie zaufanie Rosjan do Putina wzrosło o 10% w porównaniu z lutym - z 34% do 44%. Wzrosło też zaufanie do rosyjskiego ministra obrony Siergieja Szojgu (z 12% w lutym do 16% w marcu) oraz przewodniczącego partii LDPR Władimira Żyrinowskiego (z 10% w lutym do 15% w marcu).

Socjologowie zadali pytanie otwarte „Wymień kilku polityków, osoby publiczne, którym ufasz najbardziej?” a respondenci mogli sami wymienić polityków. Socjologowie odnotowali też znaczny wzrost liczby Rosjan, którzy są przekonani, że stan rzeczy w Rosji zmierza w dobrym kierunku.

W marcu 69% Rosjan było przekonanych, że ich kraj zmierza we właściwym kierunku, podczas gdy w lutym było to 52%. Według stanu na marzec 22% Rosjan uważa, że ​​kraj zmierza w złym kierunku, a kolejne 9% miało trudności z odpowiedzią.

Ponadto socjologowie odnotowali wzrost poparcia Rosji dla działań premiera Michaiła Miszustina, rządu, Dumy Państwowej, gubernatorów oraz działań rządzącej partii Jedna Rosja. Ankieta została przeprowadzona metodą wywiadu osobistego w domu wśród 1632 mieszkańców Rosji w wieku powyżej 18 lat w 137 miejscowościach w 50 regionach Federacji Rosyjskiej.

Błąd statystyczny na próbie 1600 osób (z prawdopodobieństwem 0,95) nie przekracza 3,4% dla wskaźników zbliżonych do 50%; 2,9% dla wskaźników zbliżonych do 25% i 75%; oraz 2% dla wskaźników zbliżonych do 10% i 90%.

O tym się mówi: Porażające informacje jednego z doradców ukraińskiego MSW. Rosjanie mają wykorzystywać lotnisko przy granicy z Polską do działań na terenie Ukrainy

Zerknij: Wyciekły wieści o ważnej rozmowie między Władimirem Putinem a kanclerzem Niemiec. Politycy rozmawiali o kluczowej sprawie. Czy wkrótce czeka rozejm