Najnowsze słowa wypowiedziane w stronę jednego z najbardziej rozpoznawalnych polityków w Polsce, ale i Europie – Donalda Tuska - właśnie ujrzały światło dzienne. Był to niezwykle poruszający apel obywatelki Ukrainy. Polityk odpowiedział na te słowa od razu. O czym mowa?

Od początku trwania ataku wojsk rosyjskich na Ukrainę, czyli od ponad miesiąca politycy z całego świata niemalże codziennie odwiedzają się wzajemnie po to, aby ustalić przyszłe działania w celu pomocy ocalałym uchodźcom, a także prób powstrzymania żołnierzy rosyjskich od kolejnych ataków.

Z racji, że mnóstwo obywateli Ukrainy osiedliło się w Polsce nasi dyplomaci odwiedzają ich w różnych zakątkach kraju, aby nieść im wspomnianą pomoc, wesprzeć ich w tym trudnym czasie oraz wysłuchać ich potrzeb.

Poruszający apel Ukrainki do Donalda Tuska

Ostatnio przedstawiciel partii PO odwiedził Łódź oraz leżące obok miejscowości. Podczas rozmowy z Ukraińcami jedna kobieta wyznała, że straciła męża z rąk Rosjan i jedyne o czym marzy, to zatrzymanie tej wojny, aby nikt więcej nie ginął.

– Bardzo proszę, zamknijcie niebo nad Ukrainą. Prosimy was, aby więcej matek, dzieci, ludzi, Ukraińców nie ginęło. Powstrzymajcie tę wojnę, ten krwawy atak na mój kraj – powiedziała Hanna Mazur.

Donald Tusk obiecał kobiecie, że powtórzy jej apel gdzie tylko będzie mógł.JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT