Całkiem nowe wieści prosto z Ukrainy. Ekstremalnie nieodpowiedzialne zachowanie rosyjskich żołnierzy właśnie ujrzało światło dzienne. Ukraiński rząd apeluje o opuszczenie strefy elektrowni w Czarnobylu – to naprawdę niebezpieczne. O co tu chodzi?

Trwające od ponad miesiąca tragiczne wydarzenia na Ukrainie każdego dnia zbierają swoje żniwo, a straty ludności oraz materialne dynamicznie pną się do góry. Społeczeństwo na całym świecie, a także krajowi dyplomaci starają się za wszelką cenę pomóc ocalałym oraz sprawić, aby wojska rosyjskie w końcu się wycofały.

Okazuje się, że trzeba walczyć nie tylko z agresją Rosjan, ale też z ich... bezmyślnością! O co chodzi?

Wojska rosyjskie nie mają świadomości, jaką katastrofę mogą wywołać

Jak donoszą media, rosyjscy żołnierze zorganizowali sobie magazyn amunicji wokół elektrowni w Czarnobylu! Istnieje ogromne ryzyko samopodpalenia się sprzętu, co oznacza, że scenariusz wybuchu elektrowni może się powtórzyć. To z kolei stanowi już poważne zagrożenie dla milionów osób z przygranicznych krajów.

- Ukraina domaga się od Rady Bezpieczeństwa ONZ niezwłocznego podjęcia działań w celu demilitaryzacji okolic Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej ze względu na ryzyko wybuchu. - apelowała Iryna Wereszczuk, wicepremier Ukrainy.