Niezwykle poruszające słowa w brytyjskim dzienniku o Polsce. “To, co zrobiła - i robi - Polska, przywróciło trochę wiary w ludzkość". Dziennikarz zasugerował, że nasz kraj powinien otrzymać prestiżową nagrodę. O czym mówił?

Inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę, która trwa już niemalże miesiąc, wstrząsnęła całym światem. Kiedy wszyscy spodziewali się, że ów konflikt zakończy się po kilku dniach, tak po czterech tygodniach działań zbrojnych nie zanosi się na koniec tych dramatycznych wydarzeń.

Polacy, a także obywatele innych krajów ze wszystkich zakątków świata od razu zmobilizowali się do wspólnej pomocy uchodźcom w każdy możliwy sposób - od transportu, po zakwaterowanie aż po pomoc w załatwieniu urzędowych spraw i poszukiwaniu pracy w Polsce.

O naszym kraju teraz rozpisują się media na całym świecie. Artykuł, który pojawił się w najnowszym brytyjskim dzienniku “Daily Telegraph” chwyta za serce.

Poruszające słowa o Polsce w brytyjskim dzienniku

Matthew Day, warszawski korespondent, który stworzył ów artykuł napisał o Polsce, że działania naszego społeczeństwa zasługują na przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla.

- Naród polski otworzył swoje drzwi dla obcych i pokazał, że choć ludzkość jest zdolna do ogromnego zła, ma również zdolność do ogromnego współczucia. Jeśli to nie zasługuje na Pokojową Nagrodę Nobla, to nie wiem, co zasługuje. - mówi Matthew Day.JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT