Najnowsze informacje dotyczące statystyk składania przez Polaków wniosków właśnie pojawiły się w mediach. Okazuje się, że dodatek osłonowy, który został wdrożony w życie jakiś czas temu cieszy się naprawdę sporym zainteresowaniem wśród Polaków. Złożono już tysiące wniosków na gigantyczną sumę. Koniecznie przeczytaj oraz dowiedz się, kto może ubiegać się o tę gotówkę!

Nie od dziś wiadomo, że od dłuższego czasu ceny niemalże wszystkich produktów niezbędnych do życia codziennego w zastraszającym wręcz tempie pną się do góry. Polacy nie kryją swojego niezadowolenia, a także zmartwienia całą sytuacją, gdyż najniższe wynagrodzenie niestety nie wzrasta równomiernie do wzrostu cen życia i opłat.

W związku z tym rządzący wprowadzili tak zwany dodatek osłonowy, czyli Tarczę Antyinflacyjną.

- Po kilku miesiącach funkcjonowania dodatku osłonowego widzimy, że cieszy się on dużą popularnością. Polskie rodziny z zainteresowaniem podeszły do tego instrumentu finansowego, o czym świadczą wnioski złożone na kwotę ponad 1 mld zł. – wyznała Anna Moskwa.

Kto może ubiegać się o dodatek?

Jak wynika ze słów ekspertów, o owy dodatek mogą ubiegać się osoby, których dochody netto nie przekraczają 2100 złotych miesięcznie lub 1500 złotych w przypadku gospodarstw wieloosobowych. Dodatek wynosi od 400 złotych do 1400 złotych.JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT