Uwaga! Bardzo ważna informacja dla wszystkich osób pracujących. Przypominamy, że już wkrótce kończy się termin rozliczania PIT. Warto wiedzieć o uldze rehabilitacyjnej. Komu przysługuje?

Kwestia corocznego rozliczania PIT-u spędza sen z powiek niemalże wszystkim osobom pracującym od wielu lat. Spowodowane jest to przede wszystkim tym, że samo wypełnianie oraz dobór odpowiedniego oznaczenia PIT jest dla osoby niezwiązanej z księgowością po prostu trudne i niezrozumiałe.

Wiele osób nie potrafi poprawnie wypełnić owych oświadczeń oraz tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy, co oznaczają pewne tabelki czy rubryki.

Jest to jednak przykry i żmudny obowiązek, który dotyka każdego, kto pracuje. Przypominamy, że standardowo termin rozliczenia PIT kończy się ostatniego dnia kwietnia.

Ulga rehabilitacyjna – dla kogo i na czym polega?

Wspomniana ulga dotyczy osób z niepełnosprawnościami, ale także ich opiekunów. Warunkiem, jaki należy spełnić jest dochód nieprzekraczający wartości 14 tysięcy złotych w przeciągu roku – mowa tu o osobie niepełnosprawnej.

Do ulgi rehabilitacyjnej można zaliczyć wydatki nielimitowane, które dotyczą przystosowania środowiska do osoby niepełnosprawnej, a także wydatki limitowane mieszczące się w przedziale od 100 złotych do 2280 złotych.


JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT