Najnowsze informacje prosto z Sejmu. To już oficjalnie potwierdzone – Prezydent Kraju, Andrzej Duda właśnie złożył podpis pod najnowszą ustawą. Czego dotyczy dokument, który właśnie wszedł w życie? To niezmiernie ważne. Głos zabrał nawet sam Jarosław Kaczyński.

Tocząca się od ponad trzech tygodni wojna na Ukrainie stanowi niewyobrażalną tragedię nie tylko dla naszych sąsiadów, ale również dla wszystkich krajów na świecie, którzy zaczęli obawiać się, że może spotkać ich to samo.

W związku z trwającą sytuacją niemal wszystkie kraje europejskie, ale i nie tylko często spotykają się w celu ustalenia dalszych działań mających na celu zatrzymanie Prezydenta Rosji, a także strategii obrony własnych państw.

Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę o obronie ojczyzny

To już oficjalne! Dziś, w piątek 18 marca 2022 prezydent kraju, Andrzej Duda podpisał ustawę o obronie ojczyzny. Wielostronicowy dokument zakłada zwiększenie budżetu na Wojsko Polskie - zarówno pod względem posiadanych materiałów, ale także liczebności czy podnoszenia kompetencji żołnierzy.

- Na armii nie wolno oszczędzać, (…). Jak bardzo jest to konieczne, przekonaliśmy się w ostatnich dniach. Musimy mieć siły godne 40-milionowego kraju w środku Europy o trudnym położeniu geograficznym. Mamy świetnych sojuszników, ale obronić musimy się umieć także i sami. - mówił Jarosław Kaczyński.