Uwaga! Niezwykle ważna informacja kierowana do wszystkich osób, które uciekają ze swojego kraju do Polski. Ukraińcy wstydzą się za swoich rodaków, którzy nie okazują wdzięczności Polakom za okazaną pomoc. Ważny apel do uchodźców. Warto o tym wiedzieć i wziąć sobie te słowa do serca.

Atak wojsk rosyjskich na Ukrainę, który nastąpił ponad dwa tygodnie temu zszokował cały świat. Polacy jako obywatele kraju znajdującego się najbliżej poszkodowanych w dynamicznym tempie zaczęli organizować pomoc poprzez różnego rodzaju zbiórki finansowe, materialne czy pomoc w transporcie oraz zakwaterowaniu.

Zdecydowana większość uchodźców jest niezmiernie wdzięczna Polakom z tę pomoc, lecz okazuje się, że nie wszyscy...

Ukraińcy wstydzą się za swoich rodaków - wystosowali w ich kierunku ważny apel!

Jak donoszą media, wśród osób uciekających z atakowanego kraju znajdują się tacy, którzy mimo zapewnionego bezpieczeństwa, dachu nad głową i wyżywienia narzekają na warunki mieszkalne - niektórym nie podoba się to, że trafili do domu na wsi lub w małym mieście.

Ponadto, niektóre osoby nie zamierzają podjąć się żadnej pracy - liczą na to, że już zawsze będą mieszkać u kogoś za darmo, a dodatkowo mają nadzieję na otrzymywanie pomocy finansowej od rządzących.

Jeszcze inna grupa osób wyraża oburzenie wtedy, gdy w miejscach publicznych Polacy nie komunikują się z nimi po ukraińsku.

Choć takich osób jest niewiele, ponieważ zdecydowana większość okazuje wdzięczność, tak jednak Ukraińcy wstydzą się za osoby, które przejawiają powyższe, roszczeniowe zachowania

W sieci pojawiły się prośby i apele ze strony uchodźców, aby osoby nie potrafiące uszanować oferowanej pomocy najlepiej wracały do swojego kraju i nie sprawiały problemów Polakom, którzy mają dobre intencje.