Całkiem nowe informacje dotyczące świadczeń emerytalnych, które uległy zmianie po wprowadzeniu Nowego Ładu mogą zaskoczyć wiele osób. Obiecana ulga dla seniorów już weszła w życie. Okazuje się jednak, że nie każdemu przysługuje! Kto zatem nie należy do grona szczęśliwców i nie może skorzystać z owego przywileju? Koniecznie przeczytaj!

Nowe regulacje prawne, czyli tak zwany Polski Ład, który został wprowadzony w kraju niedawno wprowadził spore zamieszanie oraz oburzenie wśród społeczności polskiej. Tysiące Polaków nie kryje swojego niezadowolenia z tego, że - wedle wyliczeń ekspertów - większość osób sporo straci z powodu wspomnianych regulacji, które docelowo miały przecież pomóc.

Wraz z Nowym Ładem w życie weszła także obiecana ulga dla seniorów, czyli zwolnienie z podatku dochodowego osób fizycznych, które osiągnęły wiek emerytalny. Ponadto, muszą oni także podlegać ubezpieczeniu społecznemu z tytułu przychodów, które są objęte wspomnianym zwolnieniem.

Nie wszyscy mogą skorzystać z ulgi!

Okazuje się, że tego przywileju nie mogą otrzymywać niektóre osoby, a między innymi te, które pobierają emeryturę/rentę rodzinną z ustawy o ubezpieczeniu rolników, zaopatrzeniu żołnierzy zawodowych czy funkcjonariuszy instytucji obrony narodowej.JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT