Dbałość o zdrowie w ostatnim czasie staje się coraz ważniejszym aspektem w życiu każdego człowieka. Wiele z nas jednak nie zdaje sobie sprawy, że spożywane na co dzień produkty mogą negatywnie wpływać na jeden z gruczołów - trzustkę. Nawet jeżeli więc nie posiadasz problemów zdrowotnych z trzustką, warto zapoznać się z poniższym artykułem. Oto lista produktów zaburzających funkcjonowanie tarczycy. Lepiej o nich wiedzieć!

Trzustka jest nieco pomijanym gruczołem w kontekście dbania o zdrowie. Wiele osób wie, że posiadamy ów gruczoł, lecz nie ma pojęcia po co. Otóż trzustka wydziela tyroksynę i trijodotyroninę, które regulują cały szereg procesów w organizmie człowieka odpowiedzialnych za poprawny metabolizm.

Warto zatem mieć świadomość, które produkty mogą utrudniać jej funkcjonowanie.

Produkty, które negatywnie wpływają na trzustkę

Na liście produktów, które mogą utrudnić poprawne funkcjonowanie trzustki znajdują się między innymi orzechy ziemne oraz gorczyca. Ponadto, są tam także wszelkie rośliny strączkowe, jak ciecierzyca, bób, fasola czy groch, a także warzywa kapustne, jak jarmuż, kapusta czy kalafior. Dalej wymienia się również pomidory, a także produkty zawierające gluten.

Jak widać, lista jest dość długa - warto zatem zadbać o swoje zdrowie i profilaktycznie udać się do endokrynologa. Być może nie powinieneś spożywać któregoś z wyżej wymienionych produktów.JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT