Najnowsze informacje dotyczące jednej z popularnych polskich pisarek mogą zaskoczyć wiele osób. Agata Tuszyńska jako jedyna polska pisarka pojawiła się na niezwykle ważnej międzynarodowej debacie. To wielkie wyróżnienie - Polacy mogą być z niej dumni! Czego dotyczyła owa debata?

Agata Tuszyńska jest postacią znaną niemalże wszystkim miłośnikom literatury. Pisarka zadebiutowała na polskim rynku już w latach 90, z początku pisząc teksty o teatrze w periodykach kulturalnych. Potem zaczęła tworzyć biografie oraz reportaże, które zyskiwały coraz większą popularność oraz uznanie, a dziś uważane są za wielkie dzieła.

Poza tym kobieta wykładała w Centrum Dziennikarstwa w Warszawie, a także na Uniwersytecie Warszawskim.

Ostatnio miała okazję uczestniczyć w niezwykle ważnym wydarzeniu o skali międzynarodowej - debacie o roli literatury we współczesnej Europie.

Wielka duma dla narodu!

Debata miała miejsce we Francji, a udział w niej brały najważniejsze osobistości tego kraju, jak minister kultury Francji Roselyne Bachelot-Narquin, a także sekretarz stanu do Spraw Europejskich Clémenta Beaune. Poza nimi na debacie miał pojawić się także prezydent kraju, Emmanuel Macron, lecz w związku z trwającą wojną na Ukrainie nie mógł wziąć w niej udziału.JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT