Najnowsze, zaktualizowane informacje dotyczące tego, kto w bieżącym roku nie musi ponosić dodatkowych opłat za abonament RTV. Przedstawiamy zestawienie wszystkich osób. Ta lista jest naprawdę długa - kto zatem znajduje się wśród szczęśliwców? Koniecznie przeczytaj!

Od wielu lat wiadomo, że niektóre grupy ludzi mają pewne ulgi co do opłacania abonamentu RTV – zazwyczaj były to osoby między innymi w sędziwym wieku, bezrobotne czy wykluczone z pracy z powodów niezależnych od nich. Czy teraz coś się zmieniło?

Kto nie musi opłacać abonamentu RTV?

Wymienione powyżej czynniki pozostają na swoim miejscu - wśród osób zwolnionych z tej opłaty są osoby powyżej 75 roku życia, posiadające status bezrobotnego i niezdolne do pracy. Poza nimi na długiej liście figurują także osoby niepełnosprawne, posiadające grupę inwalidzką, otrzymujące zasiłek opiekuńczy, renciści czy emeryci.

Zwolnieni z uiszczania wspomnianej osoby są także osoby niewidome oraz niesłyszące, a także te otrzymujące zasiłek opiekuna, inwalidzi wojenni oraz wojskowi, kombatanci i ich rodziny, a także weterani.

Jak widać, nie jest to krótka lista, lecz warto zapamiętać to zestawienie, bowiem być może ktoś z Twojego otoczenia należy do którejś z grup. Ważne, aby mieć świadomość, które opłaty są dla nas obowiązkowe, a które nie.

TV / screen yt

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT