Najnowsze, niezwykle ważne informacje dla wszystkich osób, które są kredytobiorcami. Niestety, nie są to dobre wieści... Niebawem w życie wejdą spore podwyżki stóp procentowych. O jakich wartościach tu mowa? Można się mocno zdziwić!

Jak powszechnie wiadomo, nieustannie rosnąca inflacja od wielu miesięcy powoduje w Polakach ogromne rozczarowanie, oburzenie i smutek. Jesteśmy bezsilni wobec tego, o czym raz po raz informują nas rządzący w kraju. Trwająca od niemalże dwóch lat pandemia groźnego i dynamicznie rozprzestrzeniającego się koronawirusa tym bardziej wpływa negatywnie na gospodarkę nie tylko w kraju, ale i na świecie.

Podwyższenie stóp procentowych, ze względu na wspomnianą inflację było do przewidzenia, jednak mimo to kredytobiorcy, którzy aktualnie spłacają raty wziętego kredytu mieli ogromne nadzieje na to, że być może chociaż ich ów pech ominie. Niestety, muszą spodziewać się najgorszego...

Niebawem stopy procentowe znacznie wzrosną!

Już wkrótce, bo 8 lutego odbędzie się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, gdzie zostanie podjęta decyzja w sprawie zapowiadanych wzrostów. Przed pandemią wartość ta wynosiła 1,5%, teraz 2,24%, a najnowsze prognozy zapowiadają, że... może wzrosnąć nawet do 5 procent! Takie wnioski wysnuli ekonomiści po ostatnich wypowiedziach Adama Glapińskiego, prezesa NBP.