Najnowsze nagranie, które właśnie pojawiło się w sieci dynamicznie zyskuje popularność. Opublikowano materiał z ostatniego pożegnania znanej aktywistki, Alicji Tysiąc. Przemowa duchownego podczas pogrzebu kobiety porusza do łez. Aż trudno uwierzyć, że te słowa padły z ust księdza... Co takiego powiedział?

Ostatnie pożegnania zawsze wywołują dużo przykrych emocji – nie tylko dla najbliższych, ale także wśród znajomych czy duchownych. Tym bardziej wtedy, kiedy zmarła osoba była z jakiegoś powodu rozpoznawalna.

Śmierć Alicji Tysiąc, która miała miejsce bardzo niedawno, bo pod koniec roku 2021 była głośnym i przykrym wydarzeniem nie tylko dla najbliższego otoczenia kobiety, ale także dla tysięcy Polaków. Wszystko to dlatego, ponieważ Alicja Tysiąc była rozpoznawalną aktywistką, która zawsze w pełnym zaangażowaniu działała na Strajkach Kobiet i popierała w pełni legalną aborcję.

Słowa duchownego poruszyły wszystkich

Aktywistka zmarła w grudniu ubiegłego roku z powodu zachorowania na COVID-19, a jej pogrzeb był głośnym wydarzeniem. Wiele osób zastanawiało się, jak będzie wyglądała ceremonia oraz przemówienie duchownego z racji poglądów kobiety, lecz słowa księdza zaskoczyły wszystkich. Wykazał się przy tym sporą tolerancją i akceptacją.

- Gdy inni rwą się do osądzania człowieka, wytykają mu jakieś zło, kochający Bóg odpowiada: to tylko tak wygląda z zewnątrz. Pod tym, co tak chętnie osądzacie, jest ukryta przestrzeń cierpienia - wyznał duchowny.