Niemalże każdy z nas przynajmniej raz zadał sobie pytanie, jak pozbyć się uporczywych osadów z garnków czy patelni, których używamy na co dzień, Okazuje się, że jest to całkiem proste. Nie wymaga to żadnych agresywnych produktów syntetycznych. Te proste, a zarazem skuteczne rozwiązania można wykonać samodzielnie.

Jeśli warstwa osadu nie jest zbyt duża, soda kalcynowana pomoże ją usunąć. Należy jednak sprawdzić, co jest napisane na opakowaniu z produktem, ponieważ lepiej, jeśli kompozycja zawiera oprócz sody również sól - jest to ważny i pomocny składnik.

Samo czyszczenie jest już prostą sprawą - rozprowadź sodę kalcynowaną na zwęglonej powierzchni, a następnie zalej ją równomiernie nadtlenkiem, doprowadzając mieszaninę do postaci pasty. Przykryj patelnię serwetką, która również została zwilżona nadtlenkiem - czyli wodą utlenioną.

Pozostaw patelnię w tej formie na pół godziny lub trochę dłużej. Jeśli szmatka szybko wysycha, okresowo polej ją nadtlenkiem. Po takim „nasiąknięciu” nagar można bardzo łatwo usunąć gąbką.

Co w przypadku, kiedy osadu jest znacznie więcej?

Jeśli warstwa węgla jest większa, zastąp nadtlenek wodoru amoniakiem. Przykryj dno równomiernie sodą kalcynowaną i delikatnie wlej na nią amoniak. Przykryj powstałą mieszaninę serwetką, a następnie umieść patelnię w szczelnej, plastikowej torbie i zawiąż. Aby wyeliminować nieprzyjemny zapach, torbę można owinąć kilkoma warstwami materiału lub lepiej wystawić ją na około godzinę na zewnątrz. W tym okresie serwetkę można kilkakrotnie polać nadtlenkiem, aby nie wyschła.

Amoniak dobrze zmiękcza osady węgla, a soda kalcynowana i sól działają jak środki ścierne, pozwalając osiągnąć niesamowitą czystość.

W ciągu zaledwie godziny i przy minimalnym wysiłku można usunąć osady węgla, które nagromadziły się przez kilka lat aktywnego użytkowania patelni. Korzystając z tych metod pamiętaj, że jeśli Twoja patelnia jest nieprzywierająca, możesz działać na nią amoniakiem nie dłużej niż godzinę - po rozprawieniu się przez amoniak z osadami węglowymi zacznie mięknąć i uszkadzać warstwę nieprzywierającą.

Patelnia / screen yt

Jak informował portal "Życie Polska": PORUSZAJĄCE WYDARZENIA W JEDNYM Z POLSKICH SZPITALI. RODZICE ZA UTRATĘ 6-LETNIEJ CÓRKI OBWINIAJĄ LEKARZY. RZECZNIK PRAW PACJENTA BADA, CZY MAJĄ RACJĘ

Przypomnij sobie: MARYLA RODOWICZ WYSZŁA DO FANÓW Z PORUSZAJĄCYM WYZNANIEM O ŻYCIU PRYWATNYM. ARTYSTKA ZDRADZIŁA, Z JAKIEGO POWODU CZUJE WIELKĄ PUSTKĘ. TO BARDZO TRUDNE

Portal "Życie Polska" pisał również: DOMINIKA GWIT NA USTACH WSZYSTKICH. AKTORKA ZACZĘŁA DBAĆ O SWOJA APARYCJĘ. ZMIANA W WYGLĄDZIE SPOWODOWAŁA MASĘ KOMENTARZY. NIEKTÓRYM SIĘ NIE PODOBA