Media coraz głośniej informują o dramacie, który wydarzył się w jednym z łódzkich szpitali. W placówce zmarła 6-letnia Maja, najpewniej na skutek tzw. zespołu pocovidowego. Rodzice są przekonani, że winę za odejście ich ukochanej córeczki ponoszą lekarze zatrudnieni w placówce. W sprawię zaangażował się Rzecznik Praw Pacjenta.

Jak przypomina serwis Kutno Net, do tragedii doszło w listopadzie, gdy 6-letnia Maja znalazła się w szpitalu w Kutnie. Dziecko miało wysoką gorączkę, ból szyi i plamy na nogach. Choć test nie wykazał, aby dziewczynka miała COVID-19 to podano jej antybiotyk i zdecydowano o pozostawieniu na obserwacji. Stan Mai gwałtownie się pogorszył i zdecydowano się na transport do łódzkiego szpitala. Kierownik oddziału postanowiła przenieść dziecko do innej placówki ze względu na potężną liczbę pacjentów nie jest w stanie zająć się dostatecznie dokładnie dziewczynką, aby niczego nie przeoczyć.

Śmierć 6-letniej Mai w szpitalu. Rodzice są przekonani o zaniedbaniu obowiązków przez lekarzy. Co wykaże kontrola Rzecznika Praw Pacjenta?

Niestety, lekarzom nie udało się uratować życia Mai, mimo ponad godzinnej reanimacji. Dziewczynka zmarła w nocy z 23 na 24 listopada, a przyczyną śmierci był najpewniej PIMS, czyli zespół pocovidowy. Sekcja zwłok ostatecznie wyjaśni, czy ta hipoteza jest trafna.

Rodzice dziecka obwiniają lekarzy z kutnowskiego szpitala o rażące zaniedbania w sprawowaniu opieki medycznej na ich zmarłą córką. Ich zdaniem, medycy w ogóle nie brali pod uwagę tej choroby, mimo, ze wskazywały na nią wyniki badań i objawy. Gdyby postawiono prawidłową diagnozę to dziecko można byłoby uratować.

- Zrobię wszystko co mogę aby winni ponieśli odpowiednią karę - wyjawił tata Mai, cytowany przez portal O2.

Prokuratura Regionalna w Łodzi prowadzi śledztwo w sprawie, a po tym, jak sprawę nagłośniły media przypadkiem Mai zainteresował się Rzecznik Praw Pacjenta. Zostało już podjęte postępowanie wyjaśniające na bazie art. 8 ustawy o prawach pacjenta, czyli otrzymania świadczeń zdrowotnych z należytą starannością.

Jak informował portal "Życie Polska": EKONOMIŚCI WSKAZUJĄ NA TO, JAK BARDZO MOGĄ WZROSNĄĆ EMERYTURY OD MARCA 2022 ROKU. KLUCZOWA STAŁA SIĘ INFLACJA. CZY RZĄD PRZYCHYLI SIĘ DO TYCH PROGNOZ

Przypomnij sobie: ŚWIETNE WIADOMOŚCI DLA MILIONÓW POLAKÓW. URZĄD SKARBOWY ODDA WIELU Z NAS NAPRAWDĘ SPORĄ SUMĘ PIENIĘDZY. CZY WSZYSCY MOGĄ LICZYĆ NA ZWROT. O CO CHODZI

Portal "Życie Polska" pisał również: JEDEN Z POLSKICH ARCYBISKUPÓW PODJĄŁ KLUCZOWĄ DECYZJĘ DLA WIERNYCH W SPRAWIE ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ SYLWESTRA. TO INFORMACJE DLA BIORĄCYCH UDZIAŁ W ZABAWIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: FANI PORUSZENI NIETYPOWYM ZACHOWANIEM MICHAŁA SZPAKA. WIELE OSÓB UZNAŁO TO ZA SKRAJNIE NIEODPOWIEDZIALNE. KONSEKWENCJE MOGŁY BYĆ NAPRAWDĘ POWAŻNE