Nie da się ukryć, że ocieplenie klimatu wpływa na migrację zwierząt, a w szczególności owadów, które są niesamowicie liczną grupą. Jak ostatnio podawał włoski dziennik „Corriere della Sera” w Lombardii pojawił się gatunek komara, który pochodzi z Korei i jest niezwykle groźny dla człowieka!

Nowy gatunek komara jest dla nas bardzo niebezpieczny!

Jak zaznacza portal Super Express mowa tutaj o gatunku Aedes koreicus, który po raz pierwszy pojawił się w Europie już w 2011 roku! Prawdopodobnie komary przyleciały samolotami, wraz z turystami z Korei i bardzo szybko zaczęły rozmnażać się na terenie Włoch.

Badania nad nowym dla Europy gatunkiem komara przeprowadzili naukowcy z Medialonu. Eksperci zebrali setki jajeczek oraz około sześć tysięcy larw i dokładnie je przebadali. Duża część z nich to oczywiście gatunek komara pochodzący z Korei. Spotkać go można także w Chinach, Japonii oraz Rosji.

Denerwujące owady będą nam towarzyszyć także zimą!

Warto zaznaczyć, że owad ten jest niezwykle odporny na niskie temperatury, zatem z powodzeniem może przeżyć europejskie zimy! Niestety, naukowcy są jednak zgodni co do tego, że owad ten może roznosić wiele niebezpiecznych chorób! Jak zatem widać, teraz nawet zimą będziemy musieli stosować środki odstraszające komary!