Krista i Tatiana Hogan potrafią robić rzeczy, których nikt inny nie potrafi. Dzielą zmysły dotyku i smaku i mogą nawzajem kontrolować swoje kończyny. Tatiana widzi z obu oczu Kristy, a Krista widzi z jednego z oczu Tatiany. Tatiana kontroluje trzy ręce i nogę, a Krista kontroluje trzy nogi i rękę. Mają różne osobowości - jedna dziewczyna jest bardzo pewna siebie, druga to bardzo delikatna dusza. Ale to, co je łączy, jest czymś, czego nikt inny na świecie nigdy nie doświadczył.

Jedyne takie na świecie

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez CBC Docs (@cbcdocs)

Krista i Tatiana są bliźniaczkami craniopagus, co oznacza, że ​​są połączone głową. Ich mózgi są połączone mostem wzgórzowym, który działa jak tablica rozdzielcza przekazująca sygnały sensoryczne i motoryczne oraz regulująca świadomość. Oznacza to, że ich dwa oddzielne mózgi mogą zachowywać się jak jeden.

„Mogą tam siedzieć i nic sobie nie mówić, a nagle jedna z nich wyskoczy i weźmie coś do jedzenia dla drugiej. Na przykład nie ma między nimi żadnych słów, a one dokładnie wiedzą, czego chce ta druga” – powiedziała ich matka Felicia Simms w 60 Minutes Australia w 2012 roku. „Możesz połaskotać jedną, a druga się śmieje. Uszczypniesz jedną, druga będzie płakać z nią, jakby to czuła” – dodała.

Podczas rozmowy z CBS, Felicia wyjaśniła, że ​​„w rzeczywistości potrzeba im dużo więcej wysiłku, aby widzieć rzeczy przez siebie nawzajem, niż je odczuwać”. Dziewczynki mogą decydować, kiedy chcą kontrolować ruchy drugiej bliźniaczki lub spróbować tego, czego próbują. Krista i Tatiana urodziły się 25 października 2006 roku w Kanadzie i są teraz nastolatkami.

Ich matka miała zaledwie 21 lat, kiedy je urodziła. Bliźniaczki mają starszego brata i siostrę, a ich siedmioosobową rodzinę dopełnia młodsze rodzeństwo. Potrzeba było 16 medyków, aby bezpiecznie dostarczyć je na świat, przy czym bliźniaczkom dano tylko 20 procent szans na przeżycie.

Tomografia komputerowa wykazała, że ​​nigdy nie można ich rozdzielić ze względu na ryzyko poważnych obrażeń lub śmierci. Każda z nich ma własne narządy, ale ich układ naczyniowy działa jak jeden, a ich krew przepływa przez jedną dziewczynę do drugiej.

/YouTube/Niesamowite Przypadki Medyczne

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Agata Duda podjęła niezwykłe ważną decyzję. "Nie będę w tym brała udziału"

Zerknij: "Barwy szczęścia". Co dolega Barbarze Sołtysik? Doniesienia o jej zdrowiu mocno niepokoją. O co chodzi