Było to możliwe dzięki dwóm współczującym ratownikom medycznym z Queensland. Danny był oddzielony od Shirley przez prawie dwa miesiące, kiedy przebywał w ich domu w Torbanlea na Fraser Coast, a ona była leczona w domu opieki dla osób starszych. Pogodził się z tym, że prawdopodobnie nie zobaczy już swojej żony, wierząc, że ich ostatnia rozmowa z nią posłuży jako jego ostatnie pożegnanie, ponieważ miał nieuleczalnego raka.

Mieli się już nigdy w życiu nie zobaczyć...

„Nie było dnia, w którym tata nie powiedziałby „o rany, chciałbym zobaczyć mamę ”” – powiedziała 7NEWS ich córka Karen Bellert. W zeszłym tygodniu Danny wymagał hospitalizacji, gdy wystąpiły komplikacje związane ze sprzętem używanym do leczenia go w domu. Kiedy Danny rozmawiał ze swoim synem Rickym Rowlandem na tylnym siedzeniu karetki, sanitariusze Samantha i Joshua dowiedzieli się o jego chęci ponownego zobaczenia Shirley.

Byli zdecydowani spełnić to życzenie. Po naprawieniu sprzętu medycznego Danny'ego ratownicy medyczni zrobili objazd w drodze do domu ze szpitala, aby ponownie połączyć parę. „Personel powiedział, że nie możemy pozwolić ci wejść, ale możemy wyprowadzić mamę”, powiedział przez łzy syn pary, Ricky Rowland. „Mieliśmy piękny moment przez około 20 minut, w którym tata mógł pożegnać się z mamą”.

źródło: YouTube

Danny zmarł kilka dni później. „Naprawdę myślę, że tata chciał się pożegnać z mamą, ponieważ niedługo po tym zmarł” – powiedział Ricky Rowland. Rowland powiedział, że ostatnie słowa ojca skierowane do mamy brzmiały: „No cóż Shirl, do zobaczenia później. A jeśli nie, po prostu wiedz, że będę Cię kochać na zawsze”. „Te ostatnie chwile są warte więcej niż cokolwiek na całym świecie” – powiedział.

W poniedziałek Rowland i Bellert odwiedzili stację pogotowia ratunkowego w Maryborough, aby podziękować, mówiąc, że gest dwóch sanitariuszy oznaczał „wszystko” dla ich rodziny. – Za to będę wiecznie wdzięczny. Cała rodzina jest tak wdzięczna, że ​​udało im się to ostatnie pożegnanie” – powiedział Rowland. „To dla nich oznaczało, że cały świat ma tę ostatnią chwilę razem”.

YouTube/7NEWS Australia

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Niesamowita przemiana domu. Pani sprzątaczka weszła do domu i nie mogła uwierzyć własnym oczom. Tak wyglądał dom niesprzątany przez dwa lata

Zerknij: Szykuje się wielomilionowa afera związana z ojcem Rydzykiem? Jeden z duchownych ujawnia, że ma dowody, które mogą wstrząsnąć polskim Kościołem