Jak informuje serwis Goniec, w wieku 85 lat zmarł Robert Downey Senior – scenarzysta, reżyser, aktor i ojciec niezwykle znanego aktora Roberta Downey Juniora. Jak informuje rodzina, artysta odszedł w środę 7 lipca we śnie, otoczony przez bliskich.

Informację o odejściu Roberta Downey Seniora przekazała mediom i fanom żona aktora, Rosemary Rogers. Okazuje się, że znany artysta i filmowiec od wielu lat walczył z chorobą Parkinsona.

Nie żyje Robert Downey Senior, reżyser, scenarzysta i aktor, ojciec słynnego Roberta Downey Juniora. Miał 85 lat

Początek kariery Roberta Downey Seniora w show-biznesie i świecie kina przypada na lata sześćdziesiąte. Na początku działał jako scenarzysta i reżyser niedużych projektów filmowych. Potem mogliśmy go zobaczyć na dużym ekranie w naprawdę kulotwych produkcjach.

Pojawił się w takich filmach jak „Żyć i umrzeć w Los Angeles”, „Boogie Nights”, „Magnolia” czy „Family Man”. Był ojcem Roberta Downey Juniora, którego widzowie doskonale pamiętają z roli Iron Mana w produkcjach uniwersum Marvela.

Artysta miał za sobą trzy małżeństwa – z pierwszą żoną, tancerką i piosenkarką Elsie Downey Ford – miał dwójkę dzieci: córkę Allyson Lee i syna Roberta. Druga żona aktora, Laura Ernst zmarła w 1994 roku. W 1998 roku ożenił się z Rosemary Rogers, która trwała u jego boku aż do śmierci.

„Zeszłej nocy tata odszedł spokojnie we śnie po latach znoszenia spustoszeń spowodowanych chorobą Parkinsona. Był prawdziwym niezależnym filmowcem i przez cały czas pozostawał niezwykle optymistyczny” - napisał na Instagramie Robert Downey Junior.

Jak informował portal "Życie PL": PORUSZAJĄCA SYTUACJA Z JAMNICY OCZAMI RATOWNIKÓW. PRZYZNALI, ŻE PŁAKALI Z TOTALNEJ BEZSILNOŚCI. WIDOK WRAKU SAMOCHODU JEST DLA NICH NIE DO ZAPOMNIENIA

Przypomnij sobie: WAŻNA INFORMACJA DLA MILIONÓW RODZICÓW W CAŁEJ POLSCE. SZYKUJĄ SIĘ POWAŻNE ZMIANY W 500 PLUS! NOWOŚĆ ZAPOWIADA RESORT RODZINY W NAJNOWSZYM KOMUNIKACIE

Portal "Życie PL" pisał również: RODZINA KRÓLEWSKA UKRYWA NIEWYGODNY SEKRET ŻONY KSIĘCIA KAROLA? W ZAGRANICZNYCH MEDIACH MÓWI SIĘ, ŻE KSIĘŻNA CAMILLA ZMAGA SIĘ Z MOCNYM UZALEŻNIENIEM

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NIEZWYKŁA HISTORIA 15-LETNIEJ DZIEWCZYNY OBIEGŁA CAŁY ŚWIAT. NASTOLATCE UDAŁO SIĘ WYRWAĆ Z RĄK PORYWACZA, BO ZACHOWAŁA SPOKÓJ. NIESAMOWITA SYTUACJA